antradienis, liepos 14 d.
Lenkai niršta: pergalę trukdė iškovoti už ausų Kinijos rinktinę tempę teisėjai
tiesa.com
FIBA
Kinija - Lenkija

Po daugiau nei pusės amžiaus į pasaulio čempionatą sugrįžę Lenkijos krepšininkai po dviejų pergalių iš eilės užsitikrino pirmąją A grupės vietą, tačiau po pergalės prieš Kiniją lenkų žiniasklaidoje džiaugsmas maišėsi su pykčiu.

Dramatiškai pasibaigusiose rungtynėse, kuriose prireikė ir pratęsimo, amerikiečio Mike‘o Tayloro treniruojami lenkai iškovojo pergalę 79:76.

Visgi šios šalies žiniasklaidai ir sirgaliams neprasprūdo pro akis ne vienas tendencingas teisėjų sprendimas, ketvirtojo kėlinio pabaigoje vos nesibaigęs kinų pergale.

Sportowefakty.pl žurnalistas Grzegorzas Wojnarowskis po rungtynių kaltino čempionato organizatorius susikompromitavus.

„Teisėjai Kinijos rinktinę rungtynėse su Lenkija tempė už ausų, – tiesiai rėžė lenkas. – Organizatoriai svarbiausiomis ketvirtojo kėlinio akimirkomis bandė lenkus išmušti iš vėžių, tačiau jiems nepavyko – Lenkija triumfavo 79:76.“

Pasipiktinimo neslėpė ir likę Lenkijos žiniasklaidos kanalai, o įtūžį socialiniame tinkle liejo ir žymiausias šios šalies krepšininkas, karjerą rinktinėje jau baigęs Marčinas Gortatas.

„FIBA, tai totali nesąmonė! Rungtynių baigtį lemiantis sprendimas... Tai – nepriimtina“, – po to, kai lenkų įžaidėjui A.J. Slaughteriui buvo užfiksuota mistinė pražanga, o netrukus vietoje trijų baudos metimų į kinų krepšį skirti tik du, rašė NBA rungtyniaujantis M. Gortatas, o jam pritarė ir daugybė po įrašu komentavusių krepšinio gerbėjų. 

Pergalę nepaisant nepalankių sąlygų iškovoję, o prieš tai ir Venesuelą nugalėję lenkai A grupėje užsitikrino pirmąją vietą. Paskutinėse grupių etapo rungtynėse trečiadienį jie žais prieš Dramblio Kaulo Kranto rinktinę.

2019 09 03 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt