pirmadienis, sausio 25 d.
„Lidl“ darbuotojams pasisekė: mokės pavydėtinas algas
tiesa.com

Nuo kitų metų prekybos tinklo „Lidl“ darbuotojai ženkliai kels minimalų valandinį darbo atlygį, kuris esą atitinka realius pragyvenimo kaštus, o ne apibrėžtus popieriuje.

Vakar Jungtinės Karalystės iždo kancleriui Philipui Hammondui sukritikavus šalies verslą, jog šis darbuotojams moka nustatytą, o ne realųjį minimalų atlyginimą, į tai pirmiausiai sureagavo „Lidl“: nepraėjus nuo kanclerio metinio pranešimo net 24 valandoms, tinklas išplatino pareiškimą apie atlyginimų kėlimą savo darbuotojams.

Dabar minimalus valandinis atlyginimas JK yra 7,20 svaro sterlingo, o nuo kitų metų balandžio padidės vos 30 pensų (nors prognozuota, jog bus 7,60 £).

Bet kokiu atveju toks atlyginimas neatitinka šios dienos realijų ir auga per lėtai, tikina ekonomikos ekspertai. Anot jų, atsižvelgiant į prekių, paslaugų ir būsto kainų augimą valdžios nustatytas atlygis yra gerokai mažesnis nei derėtų būti.

Remiantis jų rekomendacijomis, šalyje už valandą darbo reikėtų mokėti mažiausiai 8,45, o Londone – bent 9,75 svaro sterlingo.

Būtent tokios minimalios algos nuo kitų metų balandžio bus mokamos „Lidl“ darbuotojams

„Didžiuojuosi, kad mūsų tinklas mokės didžiausius atlyginimus prekybos centrų sektoriuje. Mūsų darbuotojai nusipelnė to už kasdienį atsidavimą ir sukuriamą vertę“, – sakė „Lidl“ personalo direktorius Nanas Gibsonas.

JK veikiančiose tinklo parduotuvėse iš viso dirba apie 5500 minimalų atlyginimą gaunančių žmonių, jiems ir bus keliamas atlyginimas.

Tokį pavyzdį rodantis tinklas tikisi, jog ir konkurentai savo darbuotojams mokės daugiau, neabejojama, jog jų vadovai patirs dar didesnį spaudimą, paremtą „Lidl“ sprendimu.

Nepriklausomų ekonomikos ekspertų fondas, apskaičiavęs realųjį atlyginimą, negailėjo gerų žodžių „Lidl“.

„Tai fantastiška žinia ir pripažinimas to, ką mes deklaruojame – net ir dirbant prekybos centre JK galima uždirbti žymiai daugiau, nei minimumą.

Jų sprendimas taip pat užtikrins, kad darbuotojų atlyginimai didės tolygiai su didėjančiomis išlaidomis“, – sakė fondo direktorė Katherine Chapman.

Geriausi „Juodojo penktadienio” pasiūlymai

2016 11 24 13:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt