penktadienis, liepos 10 d.
Lieps atidirbti už pašalpas
tiesa.com

Konservatorių konferencijoje, įvyksiančioje šią savaitę, finansų ministras George‘as Osborne‘as paskelbs pasiūlymą, nurodantį pašalpas gaunantiems Anglijos bedarbiams skirti neapmokamus darbus pilnu etatu ir taip sumažinti valstybės išlaidas, - pranešė telegraph.co.uk.

 Praėjusią savaitę šis siūlymas pateiktas svarstyti ministrų kabinetui. Šalies finansų ministras patvirtino, jog nauja pataisa sudomino valdančiuosius ir ji bus paskelbta konferencijoje. Nuspręsta, jog dešimtys tūkstančių bedarbių privalės dirbti 30 valandų per savaitę visuomenei naudingus darbus, kad neprarastų valstybės skirtų pašalpų.

Pritaikys JAV veikiantį modelį

Bedarbiai pašalpų gavėjai turės dirbti gamindami maistą vyresnio amžiaus asmenims, savanoriauti globos namuose, tvarkyti šiukšles gatvėse, valyti Graffiti piešinius nuo sienų ir atlikti panašius darbus. Konferenciją, kurioje bus paskelbta apie naująją įstatymo pataisą, politikai paskyrė sunkiai dirbantiems žmonėms. Anot jų, būtent tokie žmonės išlaiko šalį stiprią.

Vyriausybė tikisi, kad ilgą laiką darbo neturintys asmenys užsidirbs savo pašalpas ir atsilygins valstybei jei jiems per sunku susirasti kvalifikuotą ir gerai apmokamą darbą. Tikimasi Jungtinėje Karalystėje pritaikyti Amerikoje sklandžiai veikiantį modelį „užsidirbk savo pašalpą“.

Darbo ir pensijų sekretorius Iainas Duncanas Smithas paaiškindamas naują idėją teigė: „Dabartinė situacija – nepriimtina. Dalis šalies gyventojų naudojasi valstybės parama, įstatymų palankumu bei tinginiauja būdami darbingo amžiaus ir geros sveikatos“.

Iainas D. Smithas pridūrė: „Visuomenės gerovės sistema dirba taip, kad užtikrintų bedarbių saugumą. Iš savo pusės ir jiems derėtų daryti viską, kas įmanoma, kad patys užsidirbtų pragyvenimui. Tik tokia sistema būtų teisinga“.

Darbo ieškoti padės terapija

Pirmiausia programa bus pritaikyta dvejus metus ir ilgiau nedirbantiems sveikiems bedarbiams. Taip pat norima siūlyti neapmokamus darbus asmenims, vyresniems nei 25 metai, neturintiems jokios darbo patirties. Siūlyme pabrėžiama, kad asmenys su fizine ar protine negalia nebūtų verčiami eiti dirbti ir patys galėtų pasirinkti.

Rengiant šį pasiūlymą atlikta apklausa, kurios metu paaiškėjo, kad 54 proc. Anglijos gyventojų jam pritaria. Visuomenės nuomone, pašalpas gaunantys asmenys vienaip ar kitaip turėtų atidirbti valstybei. Jei jiems sunku rasti darbą, galima pasiūlyti užsiimti labdaringa veikla ir padėti savanoriams arba gražinant savo gyvenamo rajono aplinką. Respondentų manymu, bet kokia veikla ir pagalba bendruomenei turėtų padėti išlaikyti pašalpą ir tuo pačiu būti naudingu žmogumi.

Nauja darbo schema pradės veikti kitais metais ir įtrauks iki 60 tūkst. ilgą laiką darbo neturinčių asmenų. Kiti asmenys ieškodami darbo turės kasdien keliauti į darbo centrą, kad greičiau susirastų darbą arba lankyti terapijos seansus ir išspręsti problemas, trukdančias įsidarbinti. Sisirasti darbą trukdančiomis problemomis įvardinta: neraštingumas, priklausomybė nuo alkoholio ar narkotikų bei kai kurios asmeninės savybės.

Ministras konferencijoje sakys kalbą, kurioje paminės, jog nuo šiol nebebus galima prašyti bedarbio pašalpos ir nesiūlyti valstybei nieko mainais. „Nei vienas gyventojas nebus ignoruojamas ar paliktas likimo valiai, tačiau taip pat nei vienas nebegaus nieko už ačiū. Nuo šiol duonai reikės užsidirbti“, - sakė G. Osborne‘as.

Pirmą kartą šalies istorijoje siūloma iš bedarbių prašyti atsilyginti už pašalpas. Tikimąsi, kad ši pataisa veiks sėkmingai bei padės žmonėms suprasti kiek verta vyriausybės pagalba tiems, kurie fiziškai pajėgūs dirbti, tačiau vis randa priežasčių atsisakyti tai daryti.

2013 09 30 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt