trečiadienis, liepos 8 d.
Lietuva susizgribo dėl Anglijoje atimto vaiko
tiesa.com

Pastaruoju metu sulaukusi daug kritikos dėl to, kad nesirūpina iš užsienyje gyvenančių lietuvių šeimų atimtais vaikais, Lietuvos vyriausybė susigriebė. Išsiųstas oficialus laiškas, kuriame prašoma sugražinti Jungtinės Karalystės (JK) socialinių tarnybų globon paimtą vaiką, - pranešė portalas theguardian.co.uk.

Lordų rūmams (angl. House of Lords) siųstame, 17-kos Lietuvos Seimo narių pasirašytame laiške išreiškštas nepasitenkinimas dėl to, kad dvylikametė mergaitė JK socialinių tarnybų sprendimu buvo atimta iš savo motinos.

Politikei Frances D'Souza adresuotame laiške seimo nariai mergaitę prašo gražinti į Lietuvą. Prašymas argumentuojamas tuo, kad mergaitė yra Lietuvos pilietė. Pasak laiško autorių, vaikui augant Anglijoje atimama teisė į savo šalies kultūrinį paveldą.

Lietuvos institucijos susirūpinusios, kad užsienio šalyse įvaikinti vaikai atimami ne tik iš savo šeimų. Augdami kitataučių šeimose nepilnamečiai Lietuvos piliečiai praranda savo šalies identitetą, etninę pilietybę, pamiršta kalbą, nutraukiamos sąsajos su šalies istorija bei kultūra. „Vaikas atimtas ne tik iš mamos. Nutraukti mergaitės ryšiai su jos visa Lietuvoje likusia šeima bei kultūra”, - buvo rašoma laiške.

Mergaitė iš motinos buvo atimta dėl to, kad ši niekaip nesusitvarkė su savo pomėgiu išgėrinėti. Pasak ekspertų, norėdama susigražinti prarastą dukrą, moteris alkoholizmo bėdą jau įveikė ir kardinaliai pakeitė savo gyvenimo būdą.

Šiais metais tai jau antrasis panašaus pobūdžio laiškas iš Baltijos valstybių. Prieš keletą mėnesių Latvijos parlamentarai taip pat išsiuntė oficialų laišką protestuodami prieš pasak jų Europos Sąjungos teisei prieštaraujantį šešiametės latvės mergaitės įvaikinimą JK.

Latvija kovoja dėl Anglijoje iš tėvų atimto vaiko 

2015 05 13 10:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt