pirmadienis, gegužės 17 d.
Lietuviai JK įvykdė istorinę, 1 mln. svarų sterlingų vertės vagystę
tiesa.com

Organizuota lietuvių nusikaltėlių gauja specialiai atvyko į Jungtinę Karalystę (JK), kad apiplėštų Cornwall’yje, Truro miestelyje esančią juvelyrikos parduotuvę. Lietuviai sugebėjo pavogti juvelyrikos dirbinių, deimantų ir prabangių „Rolex” laikrodžių už vieną milijoną svarų sterlingų.

Didžiausioje kada nors Cornwall’yje įvykdytoje vagystėje, lietuviai veikė organizuotai ir pasiruošę. Vyrai dėvėjo kaukes, buvo apsiginklavę ginklais, laužtuvais bei ašarinėmis dujomis.

Į šalį atvyko įvykdyti nusikaltimo

Šeimos juvelyrikos parduotuvę nusikaltėliai pasirinko kaip „lengvą taikinį”.

Devono ir Cornwall’io policijos duomenimis, kai kurie nusikaltėliai į JK atvyko vos kelios dienos iki planuojamo įsilaužimo, teigdami, kad dirbs drabužių perdirbimo įmonėje, kuri priklauso Gyčiui Inokaičiui. Tuo tarpu pats Gytis Inokaitis kartu su Andriumi Buinevičiumi nusikaltimą planavo apie tris mėnesius.

Teisme paaiškėjo, kad Robertas Šlekaitis iš Lietuvos į Bristolio oro uostą atskrido tik sausio 8 d. Haroldas Ivanovas ir Tomas Bakierskis atvyko iš Amsterdamo į Bristolį.

[10210]

[10211] 

Šių metų sausio 10 d. įvykdytas nusikaltimas truko vos dvi minutes. Į Michaelo Spierso parduotuvę įsiveržę vyrai visiems liepė klauptis ant žemės ir greitai susišlavė prabangius juvelyrinius dirbinius.

„Aš pakėliau rankas į orą ir atsakiau, kad jie gali imti, ką nori, kad tik nieko nesužeistų. Tuomet man į veidą buvo papurkšta ašarinių dujų. Ašarodamas atsiklaupiau ant kelių, tačiau toliau laikiau iškėlęs rankas į orą”, - pasakojo parduotuvėje tuo metu dirbęs parduotuvės vadybininkas Davidas Brignall’as.

Pabaigę įsilaužimą nusikaltėliai pasišalino sušokę į automobilius, tačiau netrukus policijai pavyko atsekti nusikaltėlius. Du vyrai buvo suimti traukinyje pakeliui į Bristolį už ašarinių dujų balionėlių turėjimą.

Gauja iš viso nuteista 64 metams

[10221]  

Lietuvoje gyvenęs Tomas Bakierskis (24) pripažino kaltu dėl apiplėšimo ir šaunamojo ginklo turėjimo. Lietuvis buvo nuteistas devyniems su puse metų kalėjimo.

[10213]  

Lietuvoje gyvenęs Andrius Bienavičius (41) neprisipažino dėl šaunamojo ginklo laikymo ir sąmokslo organizavimo. Nepaisant to, lietuvis buvo pripažintas kaltu dėl abiejų nusikaltimų ir nuteistas 16 metų kalėti.

[10219]  

Lietuvoje gyvenęs Robertas Šlekaitis (25) pripažino kaltu dėl apiplėšimo, tačiau neigė turėjęs šaunamąjį ginklą. Vyras nuteistas devyniems su puse metų.

[10214] 

Plymouth mieste, Stuart Road gatvėje gyvenęs Gytis Inokaitis (36) paskelbtas kaltu dėl sąmokslo apiplėšti ir nuteistas 13 metų kalėjimo.

[10212] 

Algis Davidonis (30), gyvenęs Gunnislake, Petroc Court, paskelbtas kaltu dėl teisingumo iškraipymo ir nuteistas kalėti 21 mėnesį.

[10215]  

Lietuvoje gyvenęs Haroldas Ivanovas (20) prisipažino kaltu dėl įsilaužimo ir vagystės, taip pat šaunamojo ginklo turėjimo ir nuteistas kalėti septynerius metus.

[10220]  

Lietuvoje gyvenęs Saulius Mickus (28) prisipažino kaltu dėl įsilaužimo ir vagystės, taip pat šaunamojo ginklo turėjimo ir buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus.

Mančesteryje, Partington Lane gyvenęs Harijus Jackauskas (33) buvo paskelbtas nekaltas dėl pagalbos nusikaltėliams, tačiau buvo nuteistas trim mėnesiams kalėti dėl to, kad pažeidė deportacijos tvarką. Vyras bus deportuotas atgal į Lietuvą.

[10216]  

[10217] 

[10218] 

Į istoriją įeisiantis nusikaltimas

Bylą tyręs detektyvas inspektorius Pete’as Foundas teigė, kad „Tai buvo vienas iš didžiausių ginkluotų įsilaužimų Devono ir Cornwall’io istorijoje, kurio metu buvo pavogta dirbinių, kurių vertė siekia daugiau nei milijoną svarų sterlingų.”

Lietuviai pavogė 12 „Patek Philippe” laikrodžių, 16 „Rolex” laikrodžių ir daug juvelyrinių dirbinių su deimantais, kurių policija nesugebėjo rasti iki šiol.

2018 08 07 12:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt