pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Lietuviai paminėti tarp šiuolaikinių vergų (statistika)
tiesa.com

Pastarojo meto ataskaitą apie šiuolaikinės vergovės pateikusi organizacija pastebi, kad jos mastai išaugo penkeriopai.

Šiuolaikiniais vergais laikomi žmonės, kurie yra išnaudojami darbui už tai tinkamai neatlyginant, apgyventi nežmogiškomis sąlygomis bei izoliuoti nuo visuomenės, kad neapskųstų savo „šeimininkų“. Vergovės aukos dažnai patiria psichologinį bei fizinį smurtą.

Anglijoje bei Velse tokius atvejus aiškinasi labdaros organizacija „Išganymo armija“. Anot jos pateiktos ataskaitos, šiuolaikinės vergovės mastai nuo 2012 metų išaugo penkis kartus, o nuo 2015 m. balandžio iki 2016 m. balandžio išaiškinti 1806 atvejai.

Beveik visos šiuolaikinės vergovės aukosužsieniečiai. Teigiama, kad jie dirba už 100 svarų sterlingų per savaitę, kai kasdien dirbti reikia po 14 valandų. Jie išnaudojami įvairiausiems darbams, pradedant tarnyste namuose, baigiant statybomis.

Daugiausiai vergystės atvejų (474) nustatyta Londone, Anglijos pietryčiuose (262) bei West Middland regione Anglijos viduryje (241).

Tarp aukų – 34 britai, visi kiti – užsieniečiai. Daugiausiai vergauja albanai (269), mažiausiai – lietuviai (28).

Dabartinė premjerė Theresa May dar eidama vidaus reikalų ministrės pareigas teigė, kad kovai su šiuolaikine vergovei turėtų būti mestos didesnės pajėgos. Pernai Jungtinėje Karalystėje pradėtos nagrinėti 289 šiuolaikinės vergovės bylos. Vieną iš jų laimėjo paukštynų darbininkai iš Lietuvos. Apie tai galite skaityti čia.

[4654]

Britai nori, jog imigrantai pasiliktų

A. Merkel: sprendimas dėl „Brexit“ yra nekeičiamas

2016 08 22 07:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt