trečiadienis, liepos 6 d.
Lietuviai ukrainiečiams negaili nei dviračių, nei prabangių antklodžių – į pagalbos prašymus atsakoma vos per kelias minutes
Greta Burlėgaitė
Facebook
Pagalba ukrainiečiams

Lietuvių gerumas siekiant padėti Lietuvoje esantiems ukrainiečiams neblėsta. Feisbuko grupėse, kurių tikslas – remti ukrainiečių civilius, lietuviai jiems negaili nei dviračių, nei lovų ar brangių antklodžių. Ukrainiečius apgyvendinę asmenys tikina, kad, paprašius tam tikrų daiktų, vos per kelias minutes sulaukia bent kelių pasiūlymų.

Du pensinio amžiaus ukrainiečius savo namuose apgyvendinęs Alfa.lt skaitytojas pasidalijo džiuginančiais potyriais. Pasak jo, feisbuko grupėje „Blue/Yellow civiliams“ paprašius kelių daiktų ukrainiečiams lietuviai suskubo siūlyti reikiamų daiktų.

„Pagalbos grupėje tik parašydavau, ko reikia pas mane gyvenantiems ukrainiečiams, per 1 minutę gaudavau bent 2 pasiūlymus.

Paprašiau antklodės, tai iš Kauno dabar jau siunčia tokią, kad pačiam pavydu – sezoninė pavasarinė su 100 proc. ančių pūkų. Žinoma, yra ir asmenų, kurie atiduoda sau jau nebereikalingus daiktus, bet, manau, šiuo atveju tai irgi gerai, nes ukrainiečiai čia atvyksta tuščiomis“, – Alfa.lt pasakojo ukrainiečius apgyvendinęs vyriškis.

Ilgai laukti pagalbos netenka

Šiuo metu feisbuke jau yra sukurtos bent kelios dešimtys grupių, kuriose galima prašyti arba siūlyti pagalbą ukrainiečiams. Šiose grupėse lietuviai dalijasi daiktais, kuriuos gali paaukoti ukrainiečiams, taip pat nuo karo bėgantys ukrainiečiai ir patys gali paprašyti jiems reikiamų daiktų.

Lietuviai ne tik daiktais skuba padėti karo migrantams, nemaža dalis asmenų tokiose feisbuko grupėse ukrainiečiams siūlo pavėžėjimus, apgyvendinimą, darbą, maisto produktus ir panašiai.

Vienoje feisbuko grupėje „Допомога Україні. Вільнюс / Pagalba Ukrainai. Vilnius“ vilniečiai Ir Vilniaus rajono gyventojai diskutuoja apie pagalbą nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms ir stengiasi jiems padėti, siūlydami, kuo gali prisidėti.

Tokiose feisbuko grupėse po kiekvienu pagalbos prašymu galima išvysti bent po kelis komentarus su siūlymais padėti.

2022 04 26 16:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt