trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Lietuvis Anglijoje dirbo be išeiginių, kol po infarkto mirė
tiesa.com

Daugelis buvusių emigrantų teigia, kad gyvenimas emigracijoje nėra toks saldus – nors žmonių atlyginimai didesni, tačiau darbo sąlygos dažnu atveju būna vergiškos.

Anot Lietuvos statistikos departamento, per 2017 - ųjų pirmąjį pusmetį išvykimą iš Lietuvos deklaravo beveik 32 tūkst. asmenų. Pernai per šį laikotarpį oficialiai emigravo kiek daugiau kaip 21 tūkstantis asmenų.

LNK laidoje „Yra kaip yra” kalbėjęs Deivydas dalinosi ypač skaudžia istorija. Jo tėvai pasiėmė paskolą tam, kad galėtų pabaigti statybas, tačiau namas sudegė.... Neturėdami pakankamai lėšų Deivydo tėvai išvyko dirbti į Angliją.

Vaikinas pasakojo, kad tėvas dirbo be išeiginių po 8 – 12 valandų, o vėliau jį ištiko infarktas ir jis mirė. Šiandien Deivydas Lietuvoje mokosi universitete ir gyvena tame pačiame sudegusiame name bei stengiasi padėti mamai bankui atiduoti pasiskolintus pinigus.

Tuo tarpu Augustinas į Didžiąją Britaniją emigravo per įdarbinimo agentūrą, tačiau jau po kelių dienų buvo išmestas į gatvę, kišenėje turėdamas vos 10 svarų.

Vyras prisimena, kad neturėdamas kur eiti, turėjo glaustis įvairiose Londone stotyse. Nežinodamas, ką daryti, vyras per socialinius tinklus paprašė pagalbos. Londone gyvenantys tautiečiai Augustinui padėjo – davė kur gyventi ir pamaitino. Po kurio laiko vyras pradėjo dirbti bei įkūrė savo verslą. Šiandien Augustinas turi savo parduotuvę ir sėkmingai gyvena svečioje šalyje.

2017 09 26 10:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt