pirmadienis, liepos 6 d.
Lietuvis rūsyje aptiko galingą bombą (atnaujinta)
tiesa.com

Besidarbuodamas seno fabriko Bethnal Green rūsyje, lietuvis aptiko Antrojo pasaulinio karo laikų bombą. Į įvykio vietą atvyko specialiosios tarnybos, policija užtvėrė gatves, visi darbininkai ir aplinkinių namų gyventojai - evakuoti.

Į „Tiesos” redakciją pirmadienį kreipėsi lietuvis Saulius (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.), kuris su kolegomis Bethnal Green rajone Londone vykdė statybos darbus. Vyras tikrojo savo vardo atskleisti nenorėjo, nes apie rastą bombą esą niekam neleista pasakoti.

Anot Sauliaus, Antrojo pasaulinio karo metais Bethnal Green rajonas buvo itin subombarduotas vokiečių, tad kiekvieną kartą darbininkams besileidžiant į rūsius, juos metalo detektoriais patikrina bombų specialistai.

Šįkart metalo detektorius sucypė garsiau.

„Bombų ekspertas manė, kad ten gali būti bomba, bet vis tiek turėjome lipti atkasti. Kai pamatė, kad išlindusi galvutė - liepė evakuotis,” - „Tiesai” sakė lietuvis, duobėje pamatęs maždaug metro ilgio ir pusės metro pločio aviacinę bombą.

„Gatves pradėjo užtverinėti, palei pat gyvenamuosius namus - tankus rajonas čia skaitosi,” – sakė darbininkas, kurį nustebino, kad policijas vis dėlto atitvėrė tik teritoriją 50 metrų atstumu. Vis dėlto vėliau bbc.co.uk pranešė, kad parai evakuoti visi, kas gyvena mažiausiai 100 metrų spinduliu.

Standard.co.uk duomenimis, visai nakčiai iš rajono buvo ekvakuota maždaug 150 gyventojų, jie prisiglaudė vietinės valgyklos patalpose.

„Jei ji sprogtų, tai nežinau… tas žmogus (bombų ekspertas) sakė, kad čia kaip drioksteltų, kad viską nuneštų normaliai, pastatai griūtų. Tos bombos ir buvo skirtos tam, kad naikintų viską aplinkui,” – stebėjosi Saulius.

Vyriškis paminėjo, kad bombų ekspertas jam pasakojęs, kad per karą vokiečiai čia numetė apie 200 tūkst. bombų. Metalo detektorius esą stiprius signalus skleidė ir kituose rūsiuose, tad vyrai bijo, kad toje pačioje gatvėje gali būti ir daugiau nesprogusių bombų.

„Prieš porą dieną toj pačios vietoj dirbau su tokiu dideliu ginklu, skirtu sienoms ar grindims laužyti, ir galvojau – o jei pataikyčiau į bombą, iš manęs gi nieko neliktų,” – vos mirties išvengęs jautėsi vyras.

Žiniasklaida pranešė, kad bombą numesta oer 1941-ųjų ataką „Blitz". Antradienio rytą ją stabilizuoti ir saugiai sunaikinti ėmėsi patirties Irake, Šiaurės Airijoje ir Afganistane turintys kariai.

Kovą maždaug pusę tonos sverianti bomba rasta Bermondsey rajone, pietų Londone, o po dviejų mėnesių kitas nesprogęs įrenginys aptiktas šiaurės Londone, netoli prie Wembley stadiono.

2015 08 11 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt