penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Lietuviškas verslas pradėjo pasirengimą „Brexit“
tiesa.com

Lietuvos eksportuojančios įmonės turi gerai pasiruošti, nes Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos, „brexito“ poveikis sieks apie 1,3 mlrd. eurų vertės metinio Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto, teigia viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ ekspertai.

Įstaigos verslo aplinkos gerinimo vadovas Vytautas Adomaitis „Eksportuotojų klubo“ konferencijoje pabrėžė, kad JK nusprendus pasitraukti iš Bendrijos, prasidėjo ilgas derybų procesas, kuris nėra baigtas ir daugelis dalykų tebėra neaiškūs.

„Aišku viena, kad daugeliui JK interesų turinčių Lietuvos įmonių „brexitas“ sukels praradimus, kitoms tai bus galimybių šaltinis. Norime, kad į JK eksportuojančios Lietuvos įmonės būtų kuo geriau pasiruošusios britų pasitraukimui iš ES ir įvertintų su tuo susijusias rizikas“, - kalbėjo V. Adomaitis.

Įstaiga žada netrukus aktyvuoti interneto portalą, kuris bus „Verslios Lietuvos“ puslapyje, kur bus skelbiama aktuali informacija apie derybų eigą, tarifinius ir netarifinius barjerus, „Verslios Lietuvos“ ekspertų analizės ir ataskaitos. Jame bus galima užduoti savo klausimus, į kuriuos atsakys ekspertai.

„Versli Lietuva“ vyriausiasis analitikas Thomas Nottenas sakė, kad kitų metų gegužės 31 diena, numatyta JK išstojimo iš ES data, bus reikšminga Lietuvos verslui.

„Eksportas į JK pastaruosius metus augo lėčiau nei Lietuvos eksporto vidurkis. Vis dėlto JK išlikusi viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių. Aukštųjų technologijų eksportas į JK pernai augo 18,4 proc.“, - pažymėjo analitikas.

„Versli Lietuva“ skaičiuoja, kad „brexito“ poveikis sieks apie 1,3 mlrd. eurų vertės metinio Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto.

Su „Brexit“ susijusios rizikos ypač aktualios Lietuvos baldų, medienos apdirbimo, tekstilės ir odos, maisto pramonėms ir visam transporto sektoriui, įvardija „Versli Lietuva“.

ŠALTINIS:delfi.lt

2018 04 26 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt