šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Lietuvių gauja veikė gudriai, JK policininkai – dar gudriau
tiesa.com

Rytų Anglijoje policijai įkliuvo tarptautinės narkotikų prekeivių grupuotės nariai, iš kurių dauguma – lietuviai. Jais susidomėta kai į pareigūnų akiratį pateko iš Kinijos atsiųsta reta medžiaga, naudojama kvaišalų gamybai.

Lietuvių gauja įkliuvo neplanuotai – britų teisėsauga sekė visai ne juos, o su narkotikų prekyba siejamą Bostono gyventoją Jake’ą Louth’ą. Tuomet ir pastebėta, kad jis gal turėti įtartinų ryšių su lietuviais iš Bostono, Peterborough’o ir Londono.

Dar 2016 metų pavasarį brito namuose aptikta kokaino ir didelis kiekis kitų kvaišalų, o tos pačios operacijos metu Jonas Daugintis ir Arnoldas Cvetkovas sulaikyti važiuojantys automobiliu, kuriame rasta 14 tūkst. svarų sterlingų grynaisiais.

Tęsiant tyrimą atliktos kratos, jų metu rasta dar daugiau narkotikų bei dešimtys tūkstančių svarų sterlingų grynaisiais.

Iš kairės (viršuje): J. Louth’as, D. Liumas, J. Daugintis, apačioje – A. Cvetkovas, R. Zigaras ir I. Nikontas.

Lincolnshire police nuotr.

Vėliau įtariamieji paleisti, tačiau jie toliau tęsė savo nešvarią veiklą: nustatyta, kad J. Louth’ui viename Bostono viešbutyje narkotikų siuntą paliko lietuvių gaujos vadeiva Donatas Liumas, kuris buvo sulaikytas Peterborough’e.

Įtariamieji vėl atsidūrė už grotų, o tuomet ėmė aiškėti dar įdomesni dalykai: D. Liumo nešiojamajame kompiuteryje rasta informacija atskleidė, kad gauja iš asmenų Kinijoje pirko retai aptinkamą medžiagą, iš kurios gaminami narkotikai, turintys panašų poveikį kaip ir vadinamieji „ectasy“ ar amfetaminas.

Už šią medžiagą skirtingi asmenys iš skirtingų vietų (Bostonas, Peterborough’as, Londonas, Sleaford’as) atsiskaitydavo tarptautiniais pinigų pervedimais, tam išleista apie 40 tūkst. £.

Ši schema paaiškėjo kai vienas iš pavedimą atlikusių asmenų – Rimantas Zigaras – telefonu nusiuntė čekio kopiją D. Liumui.

Kinijos laboratorijose pagaminta žaliava narkotikams į JK atkeliaudavo supakuota į paketus, sveriančius nuo 200 gramų iki kilogramo, adresatai taip pat buvo įvairūs.

[9461]

Pavyzdžiui, Stanstedo oro uoste sulaikyta kilogramą sverianti siunta turėjo būti pristatyta asmenims žmonėms, susijusiems su J. Dauginčiu ir A. Cvetkovu.

Gaujos nariai neigė tarpusavio sąsajas, tačiau kad visi į šią veiklą įsitraukę asmenys yra susiję, įrodė nešiojamųjų kompiuterių ir telefonų ekspertizės.

„Tyrimas buvo sudėtingas. Mums iki šiol buvo nežinoma medžiaga, kurios didelius kiekius radome pas įtariamuosius. Ji vadinama TH-PVP ir yra gaminama svetur, pėdsakai mus atvedė į Kiniją“, – sakė detektyvas seržantas Ian’as Brookes’as.

„Proveržis finansiniame tyrime įvyko kai aptikome duomenis įtariamųjų kompiurteriuose. Jie padėjo įrodyti, kas ir iš kur šią medžiagą perka“, – papildė kolegą detektyvas konsteblis Nick’as Hakes’as.

Manoma, kad lietuviai organizavo apie 25 kilogramų šios medžiagos įvežimą į JK.

Lincoln’o karūnos teismas paskyrė gana griežtas bausmes gaujos nariams:

J. Louth’as (35 m., Bostonas) – laisvės atėmimas 7 metams ir 8 mėnesiams;

A. Cvetkovas (30 m., Bostonas) ir J. Daugintis (21 m., Bostonas) – laisvės atėmimas 7 metams ir 4 mėnesiams;

D. Liumas (29 m., Petarboroug’as) – laisvės atėmimas 11 metų;

R. Zigaras (34 m., Londonas) – laisvės atėmimas 6 metai ir 6 mėnesiams;

Justina Kulpytė (26 m. Londonas, R. Zigaro draugė) – laisvės apribojimas 15 mėnesių;

Giedrė Vaitkutė (26 m., Peterborough’as, D. Liumo draugė) – laisvės apribojimas 2 metams;

Ignas Nikontas (25 m., Peterborough’as) – laisvės atėmimas 5 metams.

2018 03 19 11:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt