antradienis, gegužės 17 d.
Lietuvių nuomonei pakeisti SAM meta dar 230 tūkstančių: raginimai skiepytis – feisbuke, portaluose ir gatvėse
Dominykas Griežė
Organizatorių nuotr.
Karantino metu naudota reklama

Dėl COVID-19 epidemijos akivaizdoje taikomos strategijos visuomenės ir opozicinių partijų kritikuojama Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ėmėsi papildomų veiksmų, siekdama įtikinti lietuvius vakcinuotis – su „Arena Media“ ministerija pasirašė 230 tūkst. eurų vertės sutartį dėl reklamos regioniniuose laikraščiuose, interneto portaluose ir kitose masinio informavimo priemonėse.

Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) duomenimis, sutartis tarp SAM ir agentūros „Arena Media“ pasirašyta spalio 15 d., ja sutarta pirkti socialinės informacijos sklaidos žiniasklaidoje (medijos planavimo) ir įgyvendinimo paslaugas, „siekiant užtikrinti sklandžią Sveikatos apsaugos ministerijos veiklos ir COVID-19 pandemijos valdymo komunikaciją“.

Sutartis sudaryta trims mėnesiams, tačiau pačioje sutartyje nurodoma, kad paslaugos bus teikiamos du mėnesius. Per šį laikotarpį planuojama pirkti paslaugų, kurių maksimali vertė su PVM būtų 230 tūkst. eurų.

SAM patvirtino portalui, kad planuojamų pirkti paslaugų tikslas – paskatinti stringančią ir kritikos sulaukiančią vakcinacijos kampaniją. „Šiuo metu yra kuriami vaizdo klipai informacinei reklaminei COVID-19 kampanijai, siekiant paskatinti žmones priimti sprendimą skiepytis. Taip pat planuojama sukurti reklaminius plakatus. Vaizdo klipai bus transliuojami per televizijas, radijo stotis, socialinius tinklus, o reklaminiai plakatai bus publikuojami spausdintinėje žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, viešinami per sklaidą lauke ir kt. žiniasklaidos priemonėse“, – SAM specialistų atsakymą perdavė ministerijos atstovė Lina Zimnickienė.

Paslaugas teikianti agentūra SAM įsipareigojo parinkti efektyviausias visuomenės informavimo priemones, atsižvelgiant į tikslus ir tikslines auditorijas, parengti medijos planą ir jį įgyvendinti.

Numatyta, kad skiepytis raginanti reklama bus transliuojama devyniuose lietuviškuose TV kanaluose, keturiose radijo stotyse, penkiuose dienraščiuose ir keturiuose savaitraščiuose, tarp kurių – „Žmonės“, „Stilius“, „Savaitė“, taip pat 58 regioniniuose laikraščiuose.

Reklaminiai skydeliai, kviečiantys skiepytis, bus skelbiami penkiuose naujienų portaluose, keturiuose portaluose taip pat turėtų būti skelbiami straipsniai, raginantys vakcinuotis.

SAM taip pat apmokės reklaminių įrašų sklaidą feisbuke, instagrame ir „Google Ads“ programoje.

Lauko reklamos paslaugos turės būti teikiamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – reklamos turės būti viešojo transporto stotelėse, prie didžiųjų prekybos centrų, kitų traukos vietų.

CVPP pateikiamais duomenimis, „Arena Media“ per pastaruosius metus yra gavusi ne vieną didelės vertės užsakymą – 2019 m. „Vilniaus vandenys“ užsakė žiniasklaidos planavimo paslaugas, nurodyta sutarties vertė – 145 200 eurų, „Lietuvos geležinkeliai“ sudarė 217 800 eurų vertės viešinimo paslaugų pirkimo sutartį.

SAM, spalio pradžioje viešai paskelbusi, kiek šiais metais išleido biudžeto lėšų, skirtų komunikacijai, nurodė, kad tarp didžiausių šių lėšų gavėjų yra „Gravitas Partners“, už dviejų dalių socialinės reklamos kampaniją „Petys už laisvę“ galėjusi gauti iki 405 tūkst. eurų, „Media bitės“ (80 tūkst. eurų) ir „Santarvės laikraštis“ (100 tūkst. eurų).

SAM biudžeto lėšų, skirtų reklamai ir komunikacijai, atžvilgiu vykdoma politika buvo sulaukusi kritikos ir neigiamo vertinimo, kai spalio pradžioje paaiškėjo, kad ministerija projekto „Kitokie pasikalbėjimai“ kūrėjams už laidą, kurioje dalyvavo ministro Arūno Dulkio visuomeninis patarėjas Edgaras Kulikauskas, skyrė 9,9 tūkst. eurų, tačiau laida nebuvo pažymėta kaip reklaminė.

2021 11 12 09:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt