šeštadienis, spalio 16 d.
Lietuvių pamėgtos valstybės poilsiui: keliaujantiesiems gyvenimą lengvina skiepai
Domantas Katelė
Scanpix
„Ryanair“ lėktuvas

Vis daugiau valstybių atsiveria kelionėms be didesnių apribojimų atvykimui iš Lietuvos. Vis dėlto dažniausiai pasitaikantis reikalavimas, kuris leidžia nesiizoliuoti ir keliauti be testo, yra vakcinos nuo COVID-19.

Skandinavai didelių reikalavimų netaiko

Norvegija yra įtraukusi Lietuvą į „žaliąją“ zoną. Tai reiškia, kad nuolat Lietuvoje gyvenantys žmonės gali laisvai atvykti į Norvegiją. Ši Skandinavijos valstybė neprašo nei testo, nei Europos Sąjungos (ES) skaitmeninio pažymėjimo, kuriame nurodoma, kad vykstantysis yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 infekcijos, nei neigiamo testo rezultato, nei persirgimo fakto.

Suomija savo ruožtu taiko kiek kitokius reikalavimus negu jų kaimyninė valstybė. Keliaujant į Suomiją iš Lietuvos yra reikalingas dokumentas, kuriuo patvirtinama, kad keliautojas yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 infekcijos, o nuo paskutinio skiepo atlikimo datos yra praėję ne mažiau negu 14 dienų.

Suomijos vyriausybė taip yra numačiusi, kad į šalį atkeliauti gali ir tie, kurie ne anksčiau kaip prieš pusmetį yra sirgę COVID-19 virusu. Taip pat yra galimybė atvykti į valstybę gavus neigiamą PGR (tyrimas atliekamas paimant tepinėlį iš nosiaryklės ir nuo žiočių lankų – Alfa.lt) testo rezultatą, kuris turi būti atliktas ne vėliau negu 72 val. iki atvykimo.

Keliaujant iš Lietuvos į Švediją, yra reikalingas ES skaitmeninis pažymėjimas arba kitas dokumentas, kuris nurodo, kad vykstantysis yra paskiepytas nuo COVID-19 infekcijos arba šia liga jau yra persirgęs ne seniau kaip prieš pusę metų, arba turi ne senesnį negu 72 val. iki atvykimo atliktą PGR testą ir gautą neigiamą rezultatą.

Balkanai ir Portugalija nori matyti ES skaitmeninį sertifikatą

Kroatijos vyriausybė yra pasitvirtinusi tvarką, kuri nurodo, kad, keliaujant iš Lietuvos, yra reikalingas ES skaitmeninis sertifikatas. Jis, kaip žinoma, tvirtina, kad keliaujantis asmuo yra pasiskiepijęs, persirgęs arba turi gavęs neigiamą testo rezultatą.

Bulgarai atvykstančiųjų iš Lietuvos prašo skiepijimo sertifikato, kuris nurodo, kad asmuo yra visiškai paskiepytas COVID-19 vakcina, o nuo paskutinio skiepo yra praėję bent 14 dienų. Taip pat kaip atvykti leidžiama ir persirgusiems nuo COVID-19 infekcijos. Susirgimo faktą turi patvirtinti teigiamas PGR testo rezultatas, nuo kurio gavimo praėjo 15–180 dienų. Bulgarai nurodo, kad į valstybę priimami ir tie, kurie turi ne senesnį negu prieš 72 val. atlikto PGR testo neigiamą rezultatą arba medicininę pažymą dėl ne anksčiau nei prieš 48 val. atlikto antigeno testo iš nosiaryklės neigiamą rezultatą.

Portugalija turi aiškius reikalavimus atvykstantiems iš Lietuvos – būtina pateikti ES skaitmeninį pažymėjimą, neigiamą COVID-19 PGR testo rezultatą, kuris atliktas ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo, arba greitąjį antigenų testą, kuris atliktas anksčiausiai prieš 48 val.

Turkija ir Egiptas saugosi

Savo ruožtu Turkija asmenims, atvykstantiems į šią šalį iš Lietuvos, numato, kad jie privalo turėti neigiamą PGR testo rezultatą dėl COVID-19, atliktą ne anksčiau nei 72 valandos iki atvykimo į Turkiją, arba per ne daugiau kaip 48 val. nuo atvykimo į Turkiją atlikto greitojo antigeno testo neigiamą rezultatą.

Testo nereikalaujama iš asmenų, kurie turi Lietuvos arba kitos ES nares valstybinės sveikatos priežiūros institucijos dokumentą anglų kalba, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Neigiamo testo rezultato neprašoma ir iš asmenų, kurie turi dokumentą anglų kalba arba skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo paskiepytas vakcina nuo COVID-19 prieš mažiausiai 14 dienų iki atvykimo.

Visi į Egiptą atvykstantieji privalo pateikti neigiamą PCR testo rezultatą patvirtinantį sertifikatą (anglų arba arabų kalbomis), turintį QR kodą. Sertifikatai, neturintys QR kodo, nepripažįstami. PCR testas privalo būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Egiptą. Išimtis taikoma vaikams iki 6 metų amžiaus.

Atvykstantiems į Egiptą iš šalių, kurios per pastarąsias 14 dienų nelaikomos paveiktomis koronaviruso mutacijų, ir turintiems baigtą vakcinavimo procesą patvirtinantį sertifikatą (privalomas QR kodas) testo rezultatų pateikti nereikalaujama. Patartina tokį vakcinuoto asmens sertifikatą turėti atspausdintą su išdavusios medicinos įstaigos antspaudu.

2021 07 16 11:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt