trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Lietuvių pora už kontrabandines cigaretes įsigijo namą
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje suimta lietuvių pora, kurie nusipirko namą iš verčiantis cigarečių kontrabanda uždirbų pinigų. Rimantas ir Marija Urvakiai nuteisti kalėti, o jų namas atimtas.

Kaip pranešė northamptonchron.co.uk, atlikus kratą 59-erių R. Urvakio ir 61 M. Urvakienės garaže aptikta 180 tūkst. nelegalių cigarečių.

„R. ir M. Urvakiai galvojo, kad iš nelegaliai uždirbtų pinigų nusipirks namą. Jie klydo. Vietoje to, jų godumas jiems užtarnavo teistumą, o namas bus parduotas siekiant atlyginti nesumokėtus mokesčius”, - sakė HMRC atstovas spaudai.

Nusikaltimas buvo išaiškintas atsitiktinai, vėlų vakarą netoliese M1 greitkelio, tuščioje automoilių aikštelėje Nortamptono policijai pastebėjus R.Urvakio susitikimą su sunkvežimio vairuotoju.

Į savo automobilio „Volkswagen Passat“ bagažinę persikėlęs du maišus lietuvis nuvažiavo, bet po kelių minučių buvo sustabdytas pareigūnų patikrai, kurios metu aptikti 13 kg. sukamo kontabandinio tabako.

Atlikus kratą poros namuose Howards Way, Moultono mieste, nepaisant M. Urvakienės bandymo paslėpti raktus, garaže aptikta 179 tūkst. cigarečių, už kurias nesumokėti mokesčiai.

Nepaisant suėmimo, praėjus dar penkioms savaitėms nuo tyrimo pradžios, pareigūnai vėl apieškojo lietuvių namus ir rado dar 5 tūkst. cigarečių, 3,3 kilogramo sukamo tabako ir 3,7 tūkst. svarų sterlingų grynais.

2012 metų kovą sutuoktiniai buvo apkaltinti mokesčių vengimu ir pinigų plovimu.

Tyrėjai nustatė, kad Urvakiai buvo pasiėmę 170 tūkst. svarų paskolą, kuriai gauti pateikė 30 tūkst. svarų pradinį įnašą ir vėliau mokėjo įmokas iš nusikalstamu būdu gautų lėšų.

Šių metų sausio pabaigoje R.Urvakis pripažino kaltinimus, o šią savaitę Nortamptono teismas nuteisė lietuvį 20 mėnesių kalėti, 180 valandų viešųjų darbų ir 2 metus lygtinai. M.Urvakienė buvo nuteista kalėti 16 mėnesių, 2 metus lygtinai ir 120 valandų dirbti viešuosius darbus.

2017 02 17 08:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt