šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Lietuvoje mažėja bedarbių armija
tiesa.com

Darbo birža skelbia apie mažėjančias bedarbių gretas. Spalio antrą savaitę, lyginant su spalio pradžia, darbo neturinčių žmonių skaičius siekė 9,83 proc., o tai – 198,1 tūkst. darbo neturinčių žmonių. Spalio pirmomis dienomis bedarbių buvo 2,6 tūkst. daugiau.

Vien spalio pradžioje buvo įdarbinta virš 7 tūkst. žmonių. Daugiau nei 4 tūkst. buvo padėta įsidarbinti, beveik trys tūkstančiai žmonių pradėjo dalyvauti laikino užimtumo rėmimo priemonėse . Džiugu tai, kad daugiau nei 50 proc. ši žmonių pradėjo savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus. Praėjusią savaitę darbo biržoje darbdaviai įregistravo 4,1 tūkst. laisvų darbo vietų.

Paklausiausių specialybių tendencijos nesikeičia ir toliau daugiausiai rinkoje ieškoma: dažytojų, dailidžių, stalių ir kitų statybų darbininkų, taip pat pardavėjų. Nemažai darbdavių įdarbintų ir sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojus, rinkodaros specialistus ir pardavimų vadybininkus, virėjus, siuvėjus, buhalterius ir apskaitininkus bei sandėliavimo darbuotojus ir suvirintojus.

Spalio pradžioje sumažėjo ir ieškančių darbo. Naujai į Darbo biržą užsiregistravo beveik 6 tūkst. darbo ieškančių žmonių, iš kurių 1,3 tūkst. jaunesni nei 25 metų amžiaus.

Šiuo metu bedarbio pašalpas gauna 31,9 tūkst. registruotų bedarbių.

2012 10 15 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt