pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Lietuvoje yra 15 patvirtintų omikron atvejų ir dar apie šimtą įtarimų
BNS
BNS foto
COVID-19 tyrimas

Lietuvoje šiuo metu yra 15 patvirtintų ir apie 100 įtariamų omikron atvejų, kol kas dauguma atvejų – įvežtiniai, sako vyriausioji šalies epidemiologė.

„Turime jau 14 sekoskaitos tyrimais patvirtintų omikron atvejų, dar apie 100 turime įtarimų, kurie yra tiriamii“, – trečiadienį per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį sakė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Tie patvirtinti atvejai, kol kas didžioji jų dalis yra susiję su kelionėmis: devyni įvežtiniai, vienas susijęs su įvežtiniu, tačiau du jau turime nustatytus tarp šeimos narių ir dviejų atvejų užsikrėtimo aplinkybių nepavyko nustatyti“, – teigė ji.

Pasak epidemiologės, nors pirminiai duomenys rodo, kad omikron atmaina gali būti susijusi su lengvesne ligos eigos forma, tačiau kol kas yra per mažai duomenų tai patvirtinti.

„Kol kas yra nepakankamai duomenų vienareikšmiai pasakyti, kad ši atmaina yra lengvesnė, nes kas jai yra būdinga, tas greitesnis plitimas, ir būtent per trumpą laiką atsiradus dideliam skaičiui susirgimų galimi ir sunkūs ligos atvejai, kas gali vėlgi turėti įtakos sveikatos sektoriui“, – teigė L. Ašoklienė.

Pasak jos, šiuo metu epidemiologinė situacija šalyje yra stabili, ji mažai kinta ir ligoninėse.

„Turime keletą savaičių pakankamai stabilią situaciją su labai nežymiais pasvyravimais“, – kalbėjo epidemiologė.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

redakcija@bns.lt, +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 22 15:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt