sekmadienis, liepos 3 d.
Lietuvos pareigūnams perduotas nusikaltėlis, atsakingas už 1998 m. teroro išpuolį Omaghe
Alfa.lt
Twitter@RepublicMedia16
Liamas Campbellas

Už 1998 metais įvykdytą sprogdinimą Omaghe kaltas vyras buvo išduotas Lietuvai ir jam bus pateikti kaltinimai dėl ginklų kontrabandos gabenimo „tikrajai Airijos respublikonų armijai“ (Real IRA), pranešė BBC.

59 metų Liamas Campbellas iš Upper Faughart, Dundalk, antradienio rytą išvyko iš Dublino oro uosto, pranešė gardaí (Airijos policija).

Jis daugiau nei 12 metų kovojo teisinę kovą su valdžia Lietuvoje.

Praėjusią savaitę Airijos Aukščiausiasis Teismas atmetė apeliacinį skundą, atvėręs kelią jo ekstradicijai.

Gardaí pareiškime patvirtino, kad L. Campbellas „pasidavė Lietuvos pareigūnams, paskirtiems Gardos nacionalinio kriminalinių tyrimų biuro ekstradicijos skyriaus“.

Jis buvo sulaikytas Dundalke, Louth grafystėje, 2016 m. gruodžio mėn. pagal antrąjį Lietuvos išduotą Europos arešto orderį (EAO), kuriam pritarė Airijos Aukščiausiasis Teismas.

Orderis buvo susijęs su trimis įtariamais nusikaltimais: nusikaltimo rengimu, neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir terorizmu. Maksimali bausmė už terorizmo nusikaltimą yra 20 metų.

Pareiškime teigiama, kad jis „veikdamas organizuotoje teroristinėje grupuotėje „Real IRA“ siekė iš Lietuvos įsigyti daug šaunamųjų ginklų ir sprogmenų ir juos kontrabanda įvežti į Airiją“.

Taip apr rašoma, kad 2006–2007 m. pabaigoje L. Campbellas susitarė su kitais asmenimis, kad galėtų vykti į Lietuvą, siekdamas įsigyti šaunamųjų ginklų ir sprogmenų, įskaitant automatinius šautuvus, snaiperinius ginklus, projektorius, detonatorius, laikmačius ir trotilo [TNT].

2009 metais L. Campbellas ir buvęs „Real IRA“ lyderis Michaelas McKevittas buvo tarp keturių vyrų, nuteistų už sprogdinimą Omaghe.

1998 m. rugpjūčio 15 d. Omagho sprogdinimas buvo teroro išpuolis Omaghe. Bomba buvo padėta automobilyje. Dėl paslėptos bombos žuvo 29 žmonės, daugiau nei 200 buvo sužeisti.

Socialinuose tinkluose, tokiuose kaip tviteryje, aktyvistai skelbia žinutes, kad vyras neturėtų būti perduotas Lietuvai, nes „tai šalis, kurioje jis niekad nesilankė“.

2022 05 18 14:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt