penktadienis, rugpjūčio 12 d.
Liko vos kelios dienos iki registracijos balsuoti užsienyje pabaigos
VRK

Liko vos kelios dienos, kai užsienyje gyvenantys lietuviai dar gali registruotis balsuoti Seimo rinkimuose. Prašymus balsuoti užsienyje dar priima keturios Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos.

Likus kiek daugiau kaip savaitei iki Seimo rinkimų, balsuoti užsienyje užsiregistravo daugiau kaip  40 tūkst. rinkėjų. Išreikšti savo pilietinę valią užsienyje norinčių piliečių skaičius pastebimai auga kasdien, o Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) fiksuoja, kad Pasaulio lietuvių apygarda pagal rinkėjų skaičių šiuo metu jau pralenkė visas 70 vienmandačių rinkimų apygardų Lietuvoje.

Iš viso balsavimą užsienyje vykdo 51 diplomatinė atstovybė ir konsulinė įstaiga. Daugiau kaip pusėje jų registracija balsuoti jau baigėsi, tačiau šią savaitę dar 4 diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos registraciją balsuoti Seimo rinkimuose užsienyje tęsia. Didžioji dauguma, net 93 proc., rinkėjų registruodamiesi balsuoti rinkimuose pageidauja balsuoti paštu.

Šią savaitę dar galima užsiregistruoti balsuoti šiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse:

Lenkijoje – iki spalio 2 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Jungtinėje Karalystėje – iki spalio 3 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Airijoje ir Vokietijoje – iki spalio 4 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Registruotis balsuoti reikia VRK elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt.

Kaip tai padaryti, galite pamatyti ČIA: https://www.youtube.com/watch?v=fjDsUlVIRjg

Atsižvelgdami į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės  įstaigos patalpose Seimo rinkimų metu gali būti apribotas, VRK rekomenduoja registruotis balsuoti paštu. 

2020 10 02 10:33
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt