antradienis, liepos 14 d.
Londonas – nešvarių pinigų už narkotikus plovimo sostinė
tiesa.com

Pagal naujausią nusikalstamumo statistiką pasaulyje, Londone per pastaruosius metus užfiksuota daugiausiai nusikaltimų. Jie susiję su neteisėtomis pinigų perlaidomis ir narkotikais.

Nusikaltimų statistikos departamento ekspertai teigė, kad viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Londone taip klesti finansinio pobūdžio nusikaltimai yra ta, kad banko darbuotojai nepaiso programos „pažink klientą“ taisyklių.

„Ši programa skirta tam, kad banko darbuotojai laiku užkirstų kelią neteisėtoms pinigų perlaidoms, kontroliuotų pervedamas sumas bei stebėtų, į kokius bankus dažniausiai siunčiamos didelės pinigų sumos,“ independent.co.uk žurnalistams kalbėjo ekspertai.

Jugtinių tautų Narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuro vadovas Antonio Mario Costa pridūrė: „Narkotikų pardavimo širdis – Meksika, tačiau jos galva – Londone. Visos pagrindinės piniginės perlaidos už narkotikus vyksta būtent per Didžiosios Britanijos bankus.“

Anot A. Costos, Britanijos bankai tiesiog negalėjo atsisakyti progos vykdyti tokias dideles nešvarių pinigų operacijas dėl kelių priežasčių, kurių svarbiausia yra ta, kad per krizę bankai privalėjo ieškoti investicijų, o narkotikų prekeiviai naudojosi palankia padėtimi.

JAV teisingumo pareigūnai dėl tokios padėties kaltina didžiausius Britanijos bankus. Jų teigimu, būtent dėl neatsakingumo darbuotojai narkotikų prekeiviams leido ne tik išplauti milijonus JAV dolerių, bet ir pagerino teroristinių grupuočių perlaidas.

Pasak vieno iš Britanijos bankų atstovo, prieš dvidešimt metų bankai bijojo „atverti duris“ neteisėtoms pinigų perlaidoms. Tačiau dabar, kai bankų vadovų pareigas užima mafijos atstovai, darbuotojai neturi kito pasirinkimo, kaip tik į neteisėtas perlaidas žiūrėti pro pirštus.

Jo šalies sostinės tapimo nešvarių pinigų plovimo sostine premjeras Davidas Cameronas nekomentavo.

2015 07 06 11:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt