šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Londonas: per derybas dėl prekybos su ES po „Brexito“ pasiekta „labai mažai pažangos“
BNS

Jungtinė Karalystė penktadienį pasiskundė dėl pažangos stygiaus tariantis dėl daugiausiai prieštaravimų keliančių klausimų per prekybos derybas su Europos Sąjunga, iširus jau trečiam derybų dėl santykių po „Brexito“ ratui.

Šią savaitę derybos vyko vaizdo ryšiu dėl koronaviruso pandemijos. Reikšmingos pažangos per jas nebuvo pasiekta, ir artėja birželio pabaigoje sukaksiantis galutinis terminas, iki kurio Britanija gali paprašyti pratęsti pereinamąjį laikotarpį.

Šalis iš Bendrijos išstojo sausio pabaigoje, bet iki gruodžio 31-osios dar laikysis visų ES taisyklių, tuo pat metu stengdamasi sukurti pagrindą ateities ryšiams.

Premjeras Borisas Johnsonas kategoriškai atmetė galimybę prašyti daugiau laiko deryboms.

JK vyriausiasis derybininkas Davidas Frostas sakė, kad susitarimas „be didelių sunkumų per prieinamą laiką“ galėtų būti pasiektas dėl ryšių tokiose srityse kaip teisėsauga, civilinė branduolinė ir aviacijos pramonė.

Tačiau jis pažymėjo, kad buvo „labai mažai pažangos siekiant susitarimo dėl reikšmingiausių mūsų neišspręstų klausimų“, ypač dėl vienodos ir sąžiningos konkurencijos taisyklių.

Pasak D. Frosto, ES „reikalavimas įtraukti virtinę naujų ir nesubalansuotų pasiūlymų“, kurie įpareigotų Britaniją laikytis ES teisės normų ir standartų, yra „beprecedentis laisvosios prekybos susitarimuose“.

„Vos tik ES pripažins, kad nesudarysime susitarimo tokiu pagrindu, galėsime pasiekti pažangos“, – pridūrė derybininkas.

D. Frostas pripažino, kad vyko „naudingos diskusijos“ kitu dideles aistras keliančiu klausimu – dėl žvejybos teisių.

Tačiau jis taip pat sakė, kad ES reikalavimas užtikrinti jos žvejams visokeriopą prieigą prieš britų vandenų yra „nesuderinamas su mūsų būsimu nepriklausomos pakrantės valstybės statusu“.

Jungtinė Karalystė negali pritarti susitarimams, kurie yra „akivaizdžiai nesubalansuoti ir nukreipti prieš JK žvejybos pramonės interesus“, pridūrė D. Frostas.

Jis ragino ES „pakeisti požiūrį“ per būsimą derybų ratą, prasidėsiantį birželio 1-ąją.

„JK toliau uoliai dirbs, kad rastų susitarimą, jeigu tik vyks konstruktyvus procesas, ir tebetiki, kad tai yra įmanoma“, – sakė derybininkas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 15 17:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt