antradienis, liepos 14 d.
Londone East London regbio klube vyko rungtynės „London 9's Rugby League Festival“
tiesa.com
Facebook
Londone East London regbio klube vyko rungtynės „London 9's Rugby League Festival“

Londone,rugpjūčio 25dieną, East London regbio klube vyko rungtynės „London 9's Rugby League Festival“.Dalyvavokomandos iš JAV, Afrikos, Australijos ir Jungtinės Karalystės.Lietuvą šiame renginyje atstovavoJungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai,subūrękomandą„Lietuva Rugby League“. Ši komanda turi tikslą atstovauti Lietuvą JK vykstančiuose turnyruose bei pasiruošti ir kovoti dėl galimybės dalyvauti Europos Regbio Lygos divizionų varžybose. Dalyvavimas turnyre buvokomandos „Lietuva Rugby League“ debiutas bei pirmas atvejis šios lygos istorijoje, kai rungėsi Lietuvą atstovaujanti komanda, juolab, kad ši regbio šaka Lietuvoje dar nežinoma, tačiau labai populiari Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, JAV bei sparčiai populiarėja Europoje.

Norim pasidalinti sėkmingo starto rezultatais:

„Lietuva Rugby League“ rungtyniaudama iškovojo 2-ąją vietą, laimėjusi 4 varžybas ir pralaimėjusi 2,iš kurių vienas pralaimėjimas patirtas finale prieš pusiau profesionalus Londono Skolars klubą (10-14) , beje šį klubą nurungėm atrankose, rezultatu 8-12. Nugalėtos taip pat Universiteto iš Velso komanda Bangol Buffaloes (16-10 ) ir Newham Dockers (16-0).

Pralaimėtos varžybos Bath RL (18-0) ir finale, prieš London Skolars.Komandos sudėtis: Raimondas Vinksna (Wisbeach-Šiauliai), Saulius Kalėda (Spalding-Marijampolė) Ričardas Matulis (Londonas-Šiauliai), Andrius Balanavičius (Gravesend-Marijampolė),Ernestas Lisauskas (Londonas -Marijampolė), Mantas Urbonavičius (Londonas-Šiauliai), Mindaugas Kazlauskas (Shaftesbury,Dorset-Kazlų Rūda), Irvidas Juškys (King’s Lynn-Panevėžys), Vitalijus Truksinas (King’s Lynn-Klaipėda), Marius Steponaitis (King’s Lynn-Kaunas), Gediminas Valentukonis, Kornelijus Paltanavičius(Londonas-Kaunas) Tadas Bileišis (Londonas-Šiauliai) Vyriausiasis treneris Matty Wright, Trenerio asistentas Gintaras Šimanskis (King’s Lynn, Marijampolė) Justinas Trečiokas (Londonas-Varėna) Vytautas Pavilionis Lietuvos komanda turėjo galimybę atlikti tik vieną treniruotę kartu, nes visi žaidėjai gyvena skirtinguose JK miestuose: Londone, King's Lynn’e , Spalding’e , Wisbech’iuje ir kituose miestuose. Dėl to, kad dauguma žaidėjų šios rūšies regbį žaidžia pirmą kartą, rezultatas maloniai nustebino, ne tik juos pačius, bet ir patyrusius šalies ir klubų žaidėjus. Sulaukėme daug klausimų apie Lietuvą- kur ji randasi ir koks ten regbio lygis. Džiugino palaikymo, skatinimo žodžiai, kurių išgirsta itin daug. Festivalyje palaikyti mūsų komandą atėjo daugiau nei 100 tautiečių, labai didelio palaikymo sulaukėme ir iš kitų koma dų, su kuriomis tęsime draugystę. 

Idėja suburti lietuvaičių komandą ir atstovauti Lietuvą kilo Matty Wright (Leeds,JK) ir Gintarui Šimanskiui (King's Lynn,JK). Jiems suformuoti komandą pavyko vos per porą mėnesių, naudojantis ne tik asmeninėmis pažintimis, bet ir socialiniais tinklais.

Susidomėjimas, vos sukūrus Facebook paskyrą, buvo didžiulis. Domėjosi sporto klubai, žurnalai, federacijos ir net radijo laidos iš Kanados, Pietų Afrikos, Ukrainos, Baltarusijos, JAV, Australijos ir kitų šalių, kuriuose Regbio Lyga yra labai populiarus sportas. Susisiekta netgi iš ten kur jis tik pradedamas plėtoti. Po sėkmingo starto svarstomos galimybės, bei ieškoma būdų kaip šią regbio rūšį pristatyti ir įtvirtinti Lietuvoje, siekiant užsibrėžto tikslo – su pasididžiavimu atstovauti savo gimtą šalį Europos divizionuose. Daugiau informacijos apie tai https://www.rlef.eu.co. Komandos įkūrėjų ir visos komandos ambicijos aiškios- pademonstruoti jog ne tik tradicinį regbį, bet ir regbio lygą lietuviai žaisti moka ir gali kovoti dėl savo vietos ir vardo Europoje.Tam būtinos didžiulės pastangos , kantrybė, ir žinoma finansiniai ištekliai. Esant progai, norėtumėme kreiptis į visus galinčius paremti ar tapti nuolatiniais rėmėjais. Taip pat kviečiame visus norinčius išbandyti šį žaidimą susisiekti su mumis Facebook paskyroje Lietuva Rugby League arba Lietuvarl@gmail.com

Trumpai apie Rugby League:

Regbio lyga atsirado 1890-aisiais, kai kai kurie Šiaurės Anglijos klubai nusprendė, kad jie turėtų kompensuoti žaidėjams už praleistas darbo dienas, kai jie žaidžia varžybose. Šiam žingsniui nepritarė regbio sąjunga/federacija (Rugby Union), kuri uždraudė bet kokias išmokas žaidėjams, todėl šie Šiaurės klubai nusprendė atsiskirti ir suformuoti savo sportinę įstaigą, kurią ir pavadino Regbio Lyga. 

Regbio lygoje kiekvienoje pusėje yra 13 žaidėjų, o žaidimo metu leidžiama atlikti 10 pakeitimų. Pagrindinis tikslas yra pelnyti taškus prispaudus kamuolį už įvarčio linijos. Priešininkų komanda stengiasi sulaikyti atakas sugriebiant/parmetant. Regbio lygoje kai žaidėjo ataka yra sėkmingai sustabdoma, jis turi išžaisti kamuolį padedant jį ant žemės ir koja paritant atgal už savęs ten laukiančiam jo koma dos žaidėjui, kuris toliau tęsia ataką.

Regbio lygoje yra ribotas atakų skaičius, kai pasiekiama 5 atakų riba, kamuolys turi būti perduotas priešingai komandai, paprastai išspiriant jį į priešininkų pusę. Jei kamuolys išskrieja į aikštės užribį, abi komandos susiremia grumtynėms ir priešininkų komanda gauna kamuolį išsižaisti. Grumtynės taip pat gali būti naudojami už kitus pažeidimus. Grumtynes Rugby League sudaro 6 žmonės.

Taškų skaičiavimo mechanizmas Regbio lygoje toks:kamuolio prispaudimas yra vertas 4 taškų, sėkmingas įvartis 2 taškai, o laisvas spyris (drop-kick) vertas 1 taško.

Turnyruose žaidžiama be grumtynių ir po 15 min žaidimus. Rugby union žaidžiama po 7 žaidėjus, Rugby League po 9.

2019 09 02 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt