sekmadienis, birželio 7 d.
Londono lietuvę nuvylė policininkų darbas
tiesa.com

Pietų Londone apsistojusi šeima iš Lietuvos dalijasi karčia patirtimi bei perspėja tautiečius, jog nusikaltimo auka ne visada gali tikėtis pilnavertės policijos pareigūnų pagalbos.

Bendraamžių smurtą viešoje vietoje praėjusią savaitę patyrė 15-metė lietuvaitė, tad, siekiant apsaugoti vaiką nei jos, nei šeimos narių vardai šioje istorijoje nebus minimi.

„Dukra su drauge po pamokų vaikščiojo po prekybos centrą ir prie jų priėjusios keturios panašaus amžiaus juodaodės mergaitės, taip pat moksleivės ir paklausė kiek valandų.

Tokiu būdu paaugliai Londone atiminėja telefonus – tereikia jį ištraukti. Mano dukra tai žinojo, tad pasakė nepažįstamosioms, kad su jomis nekalbės. Šios neatstojo ir kurį laiką jas persekiojo, kol galiausiai spyrė mergaitei į nugarą.

Viskas įvyko viešoje vietoje, niekas neatsisuko, nepaklausė, ar viskas gerai, nors dukra po smūgio apsiverkė. Visa tai užpuolikės filmavo telefonais.

Ji įbėgo į greta buvusią parduotuvę ir pasislėpė nuo užpuolikių, šios ją atsekė. Paskambino ir pranešė apie tai man, vyras atėjo parsivesti mergaitės“, – praėjusios savaitės įvykį tiesa.com pasakojo aukos mama.

Anot jos, iš karto po to apie įvykį pranešta policijai, atvykę pareigūnai nukentėjusiąją išsamiai apklausė, priėmė pareiškimą, pranešė apie pradėtą tyrimą dėl smurto bei bandymo pavogti telefoną ir liepė nedelsiant susiekti jeigu pamatys savo skriaudikes.

Policininkams šeima priminė, jog užpuolikes galėjo užfiksuoti parduotuvės, kurioje slėpėsi dukra, vaizdo kameros, jie tai žinojo.

„Bet kitą dieną toje parduotuvėje pasiteiravau, ar pas juos lankėsi pareigūnai. Gavau neigiamą atsakymą, bet pardavėja pasakė, jog tos moksleivės aplink parduotuvę trainiojasi kasdien. Aš su seserimi prekybos centre apsukome ratą ir jas pastebėjome, paskambinome ir apie tai pranešėme policininkams. Jie labai nenoriai atvyko, apklausė tas merginas bei paleido.

Dukra stresuota, išsigandusi pirštu neparodė į užpuolikę, tik jai nuėjus prisipažino, bet policininkas pasakė – dabar jau vėlu ir liepė laukti žinių.

Negalima vaiko akistatos su smurtautoju daryti.

Nereagavo į mano klausimą, kodėl neperžiūrėti vaizdo stebėjimo kamerų įrašai“, – tęsė pasakojimą lietuvė.

Ji sakė įsitikinusi, kad pareigūnai dirba aplaidžiai, juos teko priversti dirbti.

„Aš atlikau jų darbą, suradau įtariamąsias, viskas jiems kaip ant lėkštutės buvo paduota, o jie sako – vėlu. Tik pareiškimas priimtas, jokios psichologo pagalbos, jokių skambučių, pasiteiravimų, kaip vaikas jaučiasi.

Manau, kad policininkai nenori prasidėti su juodaodžiais, nes šie iš karto dėl to kelia skandalus. Be to, tos mergaitės dėvėjo prestižinės mokyklos uniformas, gal sutrukdė ir tai“, – spėliojo moteris.

Ji nesitiki ir nesieks įrodyti, kad policininkai dirba netinkamai, tik nori įspėti, kad tokioje situacijoje gali atsidurti kiekvienas.

„Gal tos sudrausmintos mergaitės gautų pamoką, o pasijutę nebaudžiami jos nesustos, kitą dieną gali užpulti kitą vaiką. Tegul visuomenė žino, tegul tėvai žino ir įspėja savo vaikus. Tegul kalbasi apie tai su savo atžalomis, gal jos jau patyrė tokius išpuolius, nes tai vyksta kasdien.

Nesitikėkite per daug iš policijos, patys padarykite kaip įmanoma daugiau.

Negalima leisti smurtui progresuoti, kitaip pasekmės bus skaudžios“, – liejo apmaudą lietuvė.

Tuo tarpu jos dukrai fizinių užpuolimo pasekmių neliko, bet patirtas didžiulis stresas. Dabar ji bijo išeiti į parką, į parduotuvę – ją visur reikia lydėti, į mokyklą vaikšto aplinkiniais keliais.

Britų reakcija į pabėgėlius paplūdimyje nustebino

Apie emigrantus iš Lietuvos – dokumentinis filmas

2016 09 16 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt