sekmadienis, liepos 5 d.
Londono oro uostai – perpildyti
tiesa.com

Aviakompanijos ragina Jungtinės Karalystės vyriausybę nustatyti aiškius oro uostų plėtros planus. Vežėjai tikina, kad šiuo metu jie gyvena nežinomybėje, nes valdžia neturi aiškios strategijos, kaip vystyti infrastruktūrą. Verslininkų aiškinimu, sudėtingiausia padėtis yra Londono ir kituose pietrytinės Anglijos oro uostose.

„Vietų didinimas Londone ir prietryčių Anglijoje turi tapti prioritetu“, - viešai išplatintame pareiškime teigė Oro linijų bendrovių atstovų taryba JK (BAR UK). 86 vežėjus atstovaujanti organizacija tikina, kad dabartinė situacija stabdo verslo plėtrą. Dalis BAR UK narių grasina, kad jeigu vyriausybė joms nenubrėš aiškių gairių, jos ketina stabdyti savo investicijas šioje šalyje.

Šią savaitę dar garsiau prabilta apie būtinybę plėsti didžiausią oro uostą JK – Heathrow. 94 proc. vežėjų įsitikinę, kad Londono pietvakariuose būtina tiesti naujus pakilimo-nusileidimo takus ir didinti terminalus. Šiai nuomonei pirmadienį pritarė ir Britų verslo taryba. Verslininkai skambina pavojaus varpais, kad plėtra būtina visam šalies ūkiui, nes Londone ir aplink jį esančiuose oro uostuose jau dabar jaučiamas labai didelis vietos trūkumas. Vyriausybė šiuo metu yra įšaldžiusi naujus projektus oro uostose pietrytinėje Anglijos dalyje.

Vežėjai tikina, kad Heathrow būtina naujas – trečias – pakilimo takas. Visai neseniai Franktfurtas atidarė ketvirtą ir galės skrydžių skaičių padidinti 15 proc. Sparčiai plečiasi ir Paryžius, todėl Londonas rizikuoja gerokai nuo jų atsilikti. Heathrow oro uosto vadovai tikina, kad dirba maksimaliu pajėgumu ir negali priimti nė vienu lėktuvu daugiau. Jų skaičiavimais, jeigu oro uostui nebus leista plėstis, visa JK ekonomika neteks 1,4 mlrd. svarų sterlingų.

Kaip alternatyva svarstoma ir Stanstedo oro uosto plėtra, tačiau verslo prioritetas vis tiek lieka Heathrow. Jeigu koalicinė vyriausybė nepakeis savo planų dėl oro uostų plėtros prietryčių Anglijoje, iniciatyvos ketina imtis Londono meras Borisas Johnsonas. Tačiau jo pasiūlymai – naujas oro uostas Londone arba šalia jo ir geresnės transporto jungtys tarp oro uostų – šiuo metu atrodo dar sunkiau įgyvendinami projektai nei esamų bazių plėtra.

2011 11 01 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt