ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Londono policija ginkluojasi
tiesa.com

Artimiausiu metu daugiau nei pusė tūkstančio Londono policijos pareigūnų įgis teisę patruliavimo metu naudotis šaunamiaisiais ginklais – teisėsaugininkai ginkluojasi baimindamiesi teroristinių išpuolių.

Papildomi 2 tūkst. pareigūnų jau buvo apmokyti, kaip elgtis su ginklais, artimiausiu metu šiuos mokymus baigs ir teisę naudoti šaunamuosius patruliavimo metu įgis dar 600 policininkų. Londono policijos vadovas seras Bernard Hogan-Howe sako, kad ginkluotų policininkų skaičių reikėtų didinti dar labiau.

Tokių priemonių nutarta imtis siekiant įvertinti, kaip sostinės policija reaguotų į galimus teroro aktus arba tokius išpuolius, kaip praėjusių metų lapkritį Paryžiuje, kai sprogimų metu ir nuo ginkluotų teroristų rankų žuvo 130 žmonių.

Atsakingų pareigūnų teigimu, panašių įvykių metu Londone reikėtų ne tik ginkluotų ir specialiai apmokytų patrulių, bet ir snaiperių, esant reikalui į pagalbą gali būti kviečiama armija. Vidaus reikalų ministerija papildomam policijos apginklavimui yra numačiusi 34 mln. svarų sterlingų.

Teroristinių išpuolių grėsmės lygis Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra didelis, o tai reiškia, ataka yra "labai tikėtina".

2016 01 14 08:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt