pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Mančesteryje įvykdytas teroristinis įšpuolis. Mažiausiai 22 žuvę (nuolat pildoma)
tiesa.com

Mančesterio Arenoje nugriaudėjus sprogimui žuvo mažiausiai 22 žmonių ir dar daugiau nei pusšimtis sužeista po to, kai per koncertą joje įvykdytas, manoma, teroro išpuolis.

Sprogimas klausytojų pilnoje salėje įvyko 22:35 pirmadienio naktį per Arianos Grande pasirodymą. Po įvykio arenoje kilo panika, atskubėjo gausios gelbėtojų pajėgos. Liudininkų teigimu, koncertų salėje tikrai sprogo bomba, greičiausiai, tai įvyko fojė. 

Sprogimas pasigirdo iškart po to, kai dainininkė baigė pasirodymą, o klausytojai susiruošė eiti. Arenoje įvykio metu buvo apie 21 tūkst. žmonių.

Medikai į ligonines išvežė 59 žmones, taip pat sutvarstė įvykio vietoje sužeistus lengviau. Mančesterio policija paskelbė pagalbos numerį 0161 856 9400, kuriuo gali kreiptis nukentėję nuo išpuolio. Poros neuniformuotų pareigūnų teigimu, sprogimas įvykdytas savižudžio sprogdintojo.

„Iki šiol patvirtinta 19 žmonių žūtis, dar apie 50 sužeisti. Tai šiuo metu laikoma teroristiniu incidentu, kol policija gaus kitokios informacijos“, – sakoma policijos pranešime. Vėliau aukų skaičius išaugo iki 22.
 
[7080]
Praėjus kelioms valandoms po išpuolio, parke netoli arenos policija sunaikino dar vieną įtartiną daiktą valdomu sprogdinimu. Vis dėlto paaiškėjo, kad ten tebuvo palikti rūbai.
 
Policija patarė žmonėms vengti lankytis netoli Mančesterio arenos. Netoliese esanti Viktorijos traukinių stotis buvo evakuota, visi reisai atšaukti.
 
 
 
„Eismo sutrikimai tikėtini iki pat dienos pabaigos“, – pranešė Nacionalinių geležinkelių atstovas.
 
[7076]

Premjerė Theresa May išreiškė užuojautą aukų artimiesiems ir pareiškė, kad įvykį policiją traktuoja, kaip teroristinį išpuolį.

„Visos mūsų mintys su aukomis ir paveiktų žmonių šeimomis“, – sakoma Th.May pranešime.
 
Premjerė atšaukė rinkiminę kampaniją ir šiandien sušaukė neatidėliotiną Vyriausybės skubių nutikimų komiteto COBRA pasitarimą.
 

Paramedikų teigimu, kai kurių aukų žaizdos padarytos šrapnelių. Daugiau informacijos apie įvykio detales policija kol kas neskelbia. Kovos su terorizmu pareigūnai, pranešama, šiandien susitiks su Vidaus reikalų ministerijos atstovais Londone.

Lidso mieste gyvenantis Gary Walkeris sakė BBC, kad per sprogimą skeveldra jam pataikė į koją, o jo žmona buvo sužeista į pilvą. Pora laukė iš koncerto išeinančių savo dukrų.
 
„Išgirdome, kaip prasidėjo paskutinė daina, tada staiga blykstėlėjo didžiulis žybsnis, pasigirdo trenksmas ir pasklido dūmai“, – sakė vyras.
 
[7078]

23 metų dainininkė iš JAV Ariana Grande nėra žinoma dėl kokių nors politinių pažiūrų, o į jos koncertus daugiausiai renkasi paaugliai ir vaikai. Koncerto Mančesterio arenoje metu taip pat buvo susirinkę daugiausiai paauglių.

 
„Palūžusi, – po šio išpuolio dainininkė parašė „Twitter“. – Reiškiu užuojautą iš pačių širdies gelmių. Neturiu žodžių.“
 
[7077] 
[7079]
Tuo tarpu socialiniuose tinkluose pasklido šimtai dingusių artimųjų ieškančių žmonių žinučių. 
 
Mančesterio gyventojai ir vietiniai verslai naktį susivienijo siekiant padėti nukentėjusiems nuo išpuolio. Vietiniai viešbučiai ir pavieniai žmonės siūlo kambarius prisiglausti nukentėjusiems ar pasimetusiems žmonėms.
 
Šis išpuolis yra daugiausiai gyvybių nusinešusi ataka Britanijoje nuo 2005 metų.
 

2017 05 23 05:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt