ketvirtadienis, liepos 2 d.
Manto Augėno atminimui: padėka artimiesiems, draugams ir kolegoms
tiesa.com

Su „Tiesos“ redakcija susisiekė skaudžią artimojo netektį išgyvenęs lietuvis Ernestas Augėnas. Rugpjūčio 31-osios naktį pašnekovo brolis Mantas Augėnas buvo nužudytas.

Ernestas, Manto žmona ir visi artimieji norėtų išreikšti nuoširdžią padėką draugams, bendradarbiams, – visiems tiems, kurie prisidėjo pagalba, geru žodžiu, rankos paspaudimu ir palaikė šiomis tragiškos netekties akimirkomis.

„Iki šiol savo brolį prisimenu su šypsena veide. Jis buvo lyg gyvsidabris, visada kupinas optimizmo. Kad ir kokia sunki ar rimta situacija gyvenime benutikdavo, Mantas visuomet į viską žvelgė pozityviai,“ – prisiminimais apie brolį dalinosi pašnekovas.

Pasak jauno vyro, siaubinga žinia negalėjo patikėti niekas: nei draugai, nei šeima, nei kolegos. Mantas daug dirbo, vos keletą mėnesių prieš mirtį sėkmingai įkūrė savo statybų kompaniją, turėjo didelių planų. Lietuvoje gyvena jo žmona ir 10-metė dukra, – jas abi jis besąlygiškai mylėjo ir jomis rūpinosi.

Ernestas pasakojo: „Mantas labai smarkiai mylėjo savo šeimą, visada rūpindavosi. Rūpindavosi ir mama, lygiai taip pat ir manimi. Būtent jo dėka aš atvažiavau į Jungtinę Karalystę ir čia stojausi ant kojų.“

Manto gyvybę atėmė Shrewsbury Road gatvėje, Bounds Green rajone, tame pačiame name gyvenęs 23-erių Bernardas Petreikis. Šiuo metu jis yra sulaikytas. Kadangi vyksta tyrimas, Ernestas daugiau detalių apie įvykusį konfliktą negalėjo atskleisti. Jungtinės Karalystės spaudos šaltinių teigimu, Manto gyvybė užgeso pakeliui į ligoninę. Į jo krūtinę buvo tris kartus durta peiliu. Nelaimė nutiko per 35-ąjį Manto jubiliejų.

„Tą minutę, kai sužinojau apie brolio netektį, nežinau, kaip galėčiau apibūdinti... Tai buvo sunkiai suvokiama. Neįmanoma apibūdinti žodžiais. Aš pažinojau brolį nužudžiusį žmogų, nes pats gyvenau tame pačiame name, tačiau nelaimės metu buvau išvykęs į Lietuvą. Tikriausiai tokiu reikia būti, kad tokį žmogų ir jo elgesį būtų galima suprasti...“ – sunkiai rinkdamas žodžius pasakojo Ernestas.

Pašnekovas būdamas Lietuvoje, dieną po įvykusios nelaimės, sulaukė lemtingo policijos pareigūnų skambučio. Skaudžią brolio netekties žinią Ernestui teko perduoti draugams, buvusiems kolegoms, Manto šeimai, seseriai ir mamai.

Dar po dienos – lietuvis atskridęs į Jungtinę Karalystę susitiko su pareigūnais akis į akį.

„Pareigūnai labai profesionaliai informavo apie visą numatomą tyrimo eigą ir kaip viskas vyks pagal Jungtinės Karalystės įstatymus. Taip, kaip jie mane pasitiko, kaip pateikė, visa tai buvo labai aukšto lygio, į nelaimę buvo labai rimtai žiūrima, ir iki šiol yra,“ – dėkingumo pareigūnams neslėpė Ernestas.

Manto kūnas į Lietuvą buvo pargabentas per tris savaites, – čia garbingai nugulė greta tėčio kapo.

Ernestas, Manto žmona ir artimieji norėtų išreikšti padėką ne tik tyrimą vykdantiems pareigūnams, draugams ir pažįstamiems, bet ir buvusiems Manto kolegoms: „Harrison George Construction“ kompanijai, „Tate Modern“ projekto darbuotojams, kurie sužinoję apie nelaimę iškart išskubėjo į įvykio vietą, taip pat siūlė visapusišką pagalbą.

„Nors Mantas įmonėje jau nedirbo, jis turėjo užsitarnavęs gerą vardą, visi į jį rimtai žiūrėjo. Sužinoję apie netektį, kompanijos vadovai išsiuntė vieną iš kolegų į įvykio vietą,“ – dalinosi Ernestas. – „Teiravosi, ar gali padėti, klausė manęs ar man reikia bilietų skrydžiui, ar turiu, kur apsistoti, šis jų gestas itin palietė mano širdį. Jie taip pat brolio atminimui įrėmino dvi kolektyvo nuotraukas.“

Naujienų portale standard.co.uk, Mantą gerais žodžiais minėjo ir britas kaimynas: „Jis dirbo statybose, ilgas darbo valandas. Kartais matydavau jį kieme, dėvintį „Chelsea“ marškinėlius.“

Pašnekovas pritarė – jo brolis itin mėgo futbolą, buvo tikras „Chelsea“ fanas.

„Mes netekome brangiausio žmogaus, jis visada išliks mūsų širdyse...“  – pridūrė Ernestas. 

[1550]

2015 10 20 08:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt