trečiadienis, liepos 6 d.
„Maršistai“ nepasiduoda – gegužės 15-ąją pilietinio pasipriešinimo akciją rengs privačiose erdvėse
Greta Burlėgaitė
BNS Foto
„Didysis šeimos gynimo maršas 2021“

Vilniaus miesto savivaldybei „maršistams“ uždraudus gegužės 15-ąją Vingio parke antrą kartą rengti „Didįjį šeimos gynimo maršą“, Lietuvos šeimų sąjūdis tikina pasiduoti nenusiteikęs. Pasak renginio organizatorių, savivaldybės sprendimas yra antikonstitucinis, ir pabrėžia, kad pilietinio pasipriešinimo akcijos rengti privačiose erdvėse uždrausti niekas negali.

„Tiesiog viskas bus daroma pagal Susirinkimų įstatymą, kad tik niekam nebūtų jokio preteksto prisikalbinti, nes tokių norų yra labai daug. Susirinkimų įstatymas nustato, kad leidimai yra duodami tik tada, kai tuos susirinkimus norima surengti viešojoje erdvėje, savivaldybės žemėje ir panašiai. Visgi ten yra punktas, kuris teigia, kad Susirinkimų įstatymas negalioja susirinkimams, kurie yra organizuojami privačiose erdvėse“, – Alfa.lt sakė vienas renginio organizatorių Algimantas Rusteika.

Galvojame ir apie vietą, bet finansai labai riboja, nes sodybos nori ir pinigų.

Lietuvos šeimų sąjūdis piktinasi, kad jam „tradicinių šeimų šventės“ rengti neleido, o esą tą pačią gegužės 15-ąją organizacijai „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ renginiui „Visos šeimos – svarbios“ Katedros aikštėje reikiami leidimai duoti.

„Maršistai“ vis dar nenusprendė, kur vyks „Didysis šeimos gynimo maršas 2022“. A. Rusteika tikina, kad jie svarsto įvairius variantus, pavyzdžiui, sodybas

„Kol kas nenusprendėme, kur vyks, nagrinėjame visus variantus. Galvojame ir apie vietą, bet finansai labai riboja, nes sodybos nori ir pinigų – didelio patriotizmo šiuo atveju nėra. Tų pinigų ne tiek ir daug, nes mes visi esame nubausti po „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“. O dėl susirinkimo, tai niekas mums uždrausti negali, Konstitucijoje parašyta, kad piliečiai turi teisę susirinkti, žinoma, taikliai, be ginklų ir nepažeisdami tvarkos“, – Alfa.lt teigė A. Rusteika.

Lietuvos šeimų sąjūdžio pranešime spaudai teigiama, kad „tokie ciniški bandymai pasinaudoti karo situacija piliečių laisvėms ir teisėms suvaržyti ir išorinės grėsmės pretekstu prastumti visuomenės daugumai kategoriškai nepriimtinus teisės aktus yra antikonstituciniai ir kelia grėsmę valstybei, visuomenės rimčiai ir pilietinei taikai.“

2022 04 29 09:18
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt