šeštadienis, rugsėjo 19 d.
MI5 ir neuniformuoti policijos pareigūnai kasdien JK gatvėse seka mažiausiai 20 džihadistų
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Streathame Sudeshą Amaną sekė didžiulė kovos su terorizmu priežiūros specialistų komanda, kuriai buvo pavesta sekti kiekvieną jauno vyro judesį.

Policija ir MI5 kiekvieną dieną seka mažiausiai 20 žinomų džihadistų, siekdami sustabdyti kraujo liejimą šalies gatvėse.

Toriai pažadėjo nutraukti automatinį išankstinį teroristų paleidimą į laisvę po Sudesho Ammano išpuolio Londone.

Greitis, kuriuo Amanas pradėjo savo teroro išpuolį prieš nekaltas aukas, rodo, kaip sunku yra laiku sustabdyti teroristą.

Portalo „Mirror" šaltinis teigė: „Potencialiai pavojingų policijos ir agentų stebimų asmenų, kurių rizikos lygis - toks pat kaip Amano skaičius yra apie dvidešimt.

Nerimą kelia tai, kad bet kuris iš šių asmenų gali staigiai ir be jokio perspėjimo smogti, tad pareigūnai gali patekti į itin pavojingas situacijas“.

„Mirror" taip pat gali atskleisti, kad SAS kareiviai buvo įtraukti į kovos su terorizmu operaciją, kuri baigėsi policijai sušaudant Amaną.

Kariniai patarėjai padėjo policijai operatyviai reaguoti į situaciją, kai tik paaiškėjo, kad Amanas buvo nusiteikęs pradėti ataką.

Amanas buvo paleistas iš kalėjimo maždaug prieš savaitę, atlikęs pusę savo trejų metų bausmės už teroristinės medžiagos platinimą.

Vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad priims nepaprastosios padėties įstatymus, kuriais bus panaikintas automatinis išankstinis 220 nuteistų teroristų, vis dar esančių kalėjime, paleidimas.

Nepaprastas žingsnis, kuris gali įvykti jau šią savaitę, reiškia, kad terorizmu kaltinami įstatymų pažeidėjai turės atlikti mažiausiai du trečdalius bausmės, kol lygtinio paleidimo taryba apsvarstys galimybę juos paleisti.

MI5 ir policija dabar vykdo daugiau nei 700 tyrimų, be to, dar 23 000 asmenų yra laikomi įtariamais džihadistais.

Ankstyvas Ammano paleidimas iš kalėjimo, nepaisant susirūpinimo, kad jis vis dar buvo pavojingas, sukėlė rimtų klausimų dėl išankstinio paleidimo gairių.

Teisingumo sekretorius Robertas Bucklandas pirmadienį parlamentarams sakė: „Man jau seniai aišku, kad automatinis paleidimas pusiaukelėje paprasčiausiai nėra tinkamas visais atvejais.

Vakar įvykęs pasibaisėtinas atvejis aiškiai parodo, kad reikia nedelsiant imtis veiksmų.

Mes susiduriame su ideologija, kuri nekreipia dėmesio į kitus ir turime naudoti visas įmanomas priemones, kad įsitikintume, jog grėsmė yra neutralizuota.“

2020 02 04 20:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt