antradienis, spalio 19 d.
Migrantai iš Baltarusijos traukia ir į Lenkiją
BNS
Fotobankas
Asociatyvi iliustracija.

Lenkijos sienos apsaugos pareigūnai sulaikė 62 asmenis, neteisėtai kirtusius sieną su Baltarusija, ketvirtadienį pranešė sienos apsaugos tarnybos.

Trečiadienį įvykęs incidentas didina susirūpinimą, kad Lietuvoje ekstremalią padėtį privertęs paskelbti iš Baltarusijos plūstantis migrantų srautas, kurį Lietuvos pareigūnai laiko Minsko autoritarinio režimo hibridine ataka, gali būti nukreiptas ir į kitas kaimynines ES valstybes, įskaitant Lenkiją.

Palenkės vaivadijos sienos apsaugos padalinio atstovės Katarzynos Zdanowicz (Katažynos Zdanovič) pranešime sakoma, kad prie sienos su Baltarusija trečiadienį buvo sulaikyti iš viso 50 irakiečių, 11 iraniečių ir vienas Kamerūno pilietis.

Pasak K. Zdanowicz, taip pat buvo sulaikytas vienas Ukrainos pilietis, kaip pranešama, atvykęs pasitikti keleto migrantų. Jis įtariamas bendrininkavęs neteisėtai kertant sieną.

Visi sulaikytieji, tarp kurių yra aštuonios moterys ir 13 vaikų, bus perkelti į saugomus migracijos centrus.

Nuo šių metų pradžios Lenkijos pareigūnai dėl sienos su Baltarusija neteisėto kirtimo sulaikė iš viso 541 asmenį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 08 05 20:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt