pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Migrantų krizė: neatlaikęs spaudimo uždarytas Calais uostas
tiesa.com

Šeštadienio popietę į Prancūzijos Calais miesto uostą įsiveržė didelė pabėgėlių minia. Jie mėgino pasiekti į Jungtinę Karalystę plaukiantį laivą – pranešė Express.co.uk. Dėl šio įvykio buvo sutrikdyta uosto veikla.

Netoli uosto esančioje pabėgėlių stovykloje visai neseniai kilo neramumų, kai Prancūzijos valdžia pranešė planuojanti iškeldinti iš ten pabėgėlius. Pastarieji nepatenkinti valdžios sprendimu šeštadienį Calais miesto centre surengė demonstracijas.

Būtent po jų didelė pabėgėlių minia užplūdo uostą ir veržėsi į ką tik pakrautą ir į Didžiąją Britaniją plaukti paruoštą laivą. Pranešta, jog pasibaigus protestui, uosto link patraukė 150 demonstruotojų, o 50 iš jų pavyko patekti į laivą.

Kilęs sąmyšis privertė uždaryti uostą ir atidėti laivų išvykimo laiką. Kaip savo „Twitter” paskyroje pranešė „DFDS Seaways” keltų kompanija, dėl uosto uždarymo kalta įsiveržusių migrantų minia. Uosto direktorius taip pat reiškė pasipiktinimą migrantų invazija ir tvirtino, jog normali uosto veikla bus garantuota tik perkėlus netoliese esančią pabėgėlių stovyklą.

Prancūzijos valdžios sprendimas iškeldinti 1,500 pabėgėlių iš „Calais džiunglėmis” vadinamos stovyklos sukėlė didelę įtampą. Migrantus papiktino jų gyvenvietę griaunantys buldozeriai, kurie prievarta mėgino išvaryti vietovės gyventojus.

Valdžia savo sprendimą grindė pernelyg mažu atstumu tarp pabėgėlių stovyklos ir netoliese esančio greitkelio, nes pabėgėliai galėjo lengvai įsmukti į greitkeliais važiuojančius sunkvežimius.

2016 01 24 09:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt