pirmadienis, spalio 26 d.
Mikroautobusu taranavo iš mečetės išėjusius žmones
tiesa.com

Po vidurnakčio Londone mikroautobusas tyčia užvažiavo ant šaligatvio ir rėžėsi į būrį žmonių, išėjusių iš musulmonų maldos namų. Tiriama, ar tai ne teroro aktas.

Nelaimė įvyko šiaurinėje Londono dalyje, prie mečetės, esančios Finsbury park teritorijoje. Apie 00:20 val. į šaligatviu einančius žmones, spėjama, tyčia rėžė mikroautobusas. Vienas žmogus dėl patirtų sužalojimų mirė, 8 – sužeisti.

Manoma, kad ši grupelė žmonių taranuota sąmoningai – tai buvo iš mečetės po pamaldų išėję musulmonai. Šiuo metu tęsiasi šventasis islamo mėnuo ramadanas, pamaldos vyksta ir vėlai vakare. 48 metų vyrą, sėdėjusį prie automobilio vairo, sulaikė praeiviai ir perdavė policijai.

Teigiama, kad su juo buvo dar du žmonės, kurie sugebėjo pasprukti. Sulaikytąjį nuo įniršusios minios gynė imamas – islamo maldos namų šventikas.

Įvykį tiria ir kovos su terorizmu padalinys.

Britanijos musulmonų taryba netrukus po įvykio pareiškė, kad tai žiaurus islamofobijos pasireiškimas.

Į įvykį sureagavo ir šalies premjerė Theresa May, pareiškusi užuojautą nukentėjusiems bei planuojanti surengti skubų susitikimą dėl to.

Kol kas kaltininko elgesio motyvai nežinomi, tačiau gali būti, jog tai atsakas į Londone anksčiau įvykdytus teroro aktus, kai automobiliais buvo taranuoti žmonės ant sostinės tiltų, o jų vykdytojai siejami su teroristine grupuote islamo valstybe. Birželio 3-iąją taip pat panaudoję mikroautobusą trys užpuolikai taranavo tiltą, o išlipę laukan peiliais ėmė badyti niekuo dėtus žmones.

18 minučių siaubo: tiksli teroro atakos schema, kitos detalės (nuotraukos)

2017 06 19 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt