šeštadienis, liepos 11 d.
Milijardierius lengvai apėjo britų imigracijos taisykles
tiesa.com

Į Jungtinę Karalystę neįleistas rusų milijardierius Romanas Abramovičius rado būdą apeiti britų įstatymus ir netrukus vėl galės legaliai įvažiuoti į šalį.

Londono futbolo klubo „Chelsea“ savininkui R. Abramovičiui britai neatnaujino vizos, suteikiančios jam teisę gyventi ir dirbti JK, nors jis šioje šalyje gyvena jau ilgiau nei dešimtmetį nuolat atnaujindamas būtinus dokumentus.

Tačiau paskutinis jo prašymas atnaujinti vizą užtruko ilgiau nei įprasta, o kol jis nebuvo patenkintas, milijardierius negalėjo įkelti kojos į JK.

Manoma, jog tai – britų ženklas apie įtampą, tvyrančią tarp Londono ir Maskvos. Be to, JK pareigūnai kelia klausimą apie R. Abramovičiaus turtų kilmę. 51 metų verslininkas ir investuotojas didžiulį kapitalą susikrovė dar nesulaukęs 30-ies, kai pasinaudojo sovietų sąjungos griūties suteiktomis privatizacijos galimybėmis.

Jis taip pat buvo išrinktas į Rusijos Dūmą, taip pat spėjo pabuvoti Čiukotkos srities gubernatoriumi.

2003 metais ji įsigijo Londono futbolo klubą „Chelsea“ ir nuo tada JK tapo kone nuolatine jo gyvenamąja vieta.

Britų pareigūnams taip pat kelia klausimų R. Abramovičiaus santykiai su dabartiniu Rusijos politiniu režimu ir prezidentu Vladimiru Putinu: manoma, kad turtus jis kraunasi ne visada veikdamas pagal įstatymą, tačiau su politikų palaiminimu.

Tačiau žydų tautybės R. Abramovičius nutarė nelaukti, kol bus baigtas svarstyti jo prašymas JK vizai išduoti. Jis pateikė prašymą Izraelio pilietybei gauti ir ji buvo suteikta.

Izraelio pilietybė leidžia atvykti į JK ir praleisti čia iki pusmečio, o norint dirbti tektų gauti atskirą britų valdžios leidimą.

R. Abramovičius šiuo metu valdo apie 9,3 milijardo svarų sterlingų vertės turtą. Gaudamas Izraelio pilietybę jis iš karto tapo turtingiausiu šios šalies piliečiu.

2018 05 29 10:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt