šeštadienis, lapkričio 27 d.
Minskas išsiunčia Latvijos ambasadorių, Ryga atsako tuo pačiu
Alfa.lt
Pixabay.com
Minskas

Baltarusija pirmadienį paskelbė išsiunčianti Latvijos ambasadorių, atsakydama į incidentą Rygoje, kai oficiali Baltarusijos vėliava buvo pakeista istorine baltos ir raudonos spalvų baltarusių vėliava, o Latvijos vyriausybė atsakė analogišku žingsniu.

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makėjus pareiškė, kad incidentas Rygoje yra "valstybinio vandalizmo aktas", pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Ministras taip pat pranešė, kad į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Latvijos ambasadorius Einaras Semanis, jam pasiūlyta per parą išvykti iš Baltarusijos.

„Pasiuntiniui pasiūlyta per 24 valandas išvykti iš Baltarusijos. Visiems diplomatiniams ir administraciniams techniniams ambasados darbuotojams taip pat pasiūlyta išvykti iš Baltarusijos – per 48 valandas. [Pasiūlyta] palikti čia tik vieną administracinį techninį darbuotoją pastatui prižiūrėti“, – sakė V. Makėjus.

Latvijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad E. Semaniui ir kitiems ambasados darbuotojams nurodyta išvykti iš Baltarusijos.

Reaguodama į Baltarusijos sprendimą latvių ministerija iškvietė baltarusių reikalų patikėtinį ir informavo, kad Baltarusijos diplomatai išsiunčiami iš šalies ir galės sugrįžti tik tada, kai abiejų šalių santykiai bus normalizuoti.

V. Makėjus sakė, kad Baltarusija yra pasirengusi simetriškam Latvijos atsakui.

Anksčiau pirmadienį ledo ritulio pasaulio čempionate Rygoje tarp dalyvaujančių valstybių vėliavų buvo iškelta istorinė, baltos ir raudonos spalvų Baltarusijos vėliava.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius ir Rygos meras Martinis Stakis prie viešbučio „Radisson Blu Hotel Latvija“, kur čempionato metu gyvena Baltarusijos nacionalinė ledo ritulio rinktinė, oficialią Baltarusijos vėliavą pakeitė istorine baltarusių vėliava.

M. Stakis sakė, kad šis gestas buvo Rygos miesto tarybos iniciatyva siekiant išreikšti paramą nuo autoritarinio Baltarusijos lyderio Aliaksandro Lukašenkos režimo kenčiantiems žmonėms. Pasak jo, iniciatyvą parėmė Baltarusijos opozicija.

E. Rinkevičius pridūrė, kad oficialios Baltarusijos vėliavos pakeitimas istorine taip pat parodo Latvijos požiūrį į Baltarusijos valdžios „terorizmo aktą“: iš Atėnų į Vilnių skridusio keleivinio lėktuvo priverstinį nutupdymą Minske siekiant areštuoti opozicijos žurnalistą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 24 20:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt