sekmadienis, kovo 7 d.
Minske sulaikyta opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė L. Vlasava
Alfa.lt

Minske pirmadienį buvo sulaikyta teisininkė Lilija Vlasava, opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė, pranešė jos bendražygiai.

„Maždaug prieš pusvalandį sulaikyta Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Lilija Vlasava. Jos name atlikta krata“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė kitas prezidiumo narys Pavelas Latuška.

Jis pridūrė, kad L. Vlasava buvo areštuota Koordinacinės tarybos išplėstinio posėdžio išvakarėse.

„Sulaikymą įvykdė KGK (Valstybės kontrolės komiteto) Finansinių tyrimų departamentas“, – per savo „Telegram“ kanalą parašė P. Latuška.

Tarybos atstovai patvirtino šią informaciją. „Anksti ryte ji buvo iškviesta 15 val. atvykti į Minsko centrinę RUVD (rajoninę vidaus reikalų valdybą) dėl dalyvavimo nesankcionuotame mitinge“, - nurodė jie.

Pats KGK atsisakė pateikti komentarų dėl L. Vlasavos sulaikymo priežasčių.

Teisininkė L. Vlasava yra vienos tarptautinio tarpininkavimo paslaugų bendrovės įkūrėja.

Baltarusiją jau ilgiau kaip tris savaites krečia protestai nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Pagrindinės A. Lukašenkos varžovės Sviatlanos Cichanouskajos anksčiau šį mėnesį šalininkai įkūrė Koordinacinę tarybą, kurios tikslas yra valdžios perdavimas surengiant naujus rinkimus.

Į tarybos prezidiumą pateko Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič, L. Vlasava, Minsko traktorių gamyklos (MTZ) streiko komiteto pirmininkas Siarhejus Dyleuskis, teisininkas Maksimas Znakas, S. Cichanouskajos patikėtinė Volha Kavalkova, prie rinkimų neprileisto kandidato Viktaro Babarykos štabo koordinatorė Maryja Kalesnikava ir buvęs Jankos Kupalos nacionalinio akademinio teatro generalinis direktorius P. Latuška.

Praeitą savaitę Minske buvo sulaikyti kitu du Koordinacinės tarybos prezidiumo nariai – V. Kavalkova ir S. Dyleuskis. Antradienį jiems buvo skirtos 10 parų arešto bausmės už „nesankcionuoto renginio organizavimą“.

„Valdžia nesuinteresuota dialogu“

Vėliau paskelbtame Koordinacinės tarybos pareiškime sakoma, kad L. Vlasavos areštą laiko politiniu spaudimu ir pridūrė, kad vyriausybė pademonstravo esanti nepasiruošusi pradėti dialogą su opozicija ir pilietine visuomene.

„Šiandien apie 15 val. buvo sulaikyta Lilija Vlasava, Koordinacinės tarybos prezidiumo narė ir vienos pirmųjų Baltarusijoje teisinių bendrovių steigėja. Pažymėtina, kad Lilija Vlasava yra viena iš žinomiausių tarpininkių tiek Baltarusijoje, tiek užsienyje“, – sakoma tarybos pareiškime.

Taryba pridūrė besilaikanti požiūrio, kad jos prezidiumo narių areštai ir valdžios pradėtas baudžiamasis tyrimas dėl Konstitucinės tarybos įkūrimo, yra politiškai motyvuotas spaudimas.

„Valdžios veiksmai nukreipti, kad dezorganizuotų Koordinacinės tarybos darbą, ir byloja, kad valdžia nesuinteresuota visuomeniniu dialogu bei spręsti vidaus politinę krizę derybomis“, – pabrėžė taryba.

„Manome, kad bet koks spaudimas Koordinacinės tarybos nariams turi būti sustabdytas. Visos šalys turi skatinti visuomenės ir politikos krizės sprendimą vien dialogo būdu“, – pridūrė opozicionieriai.

2020 08 31 21:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt