ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Minsko milicijai panaudojus vandens patrankas, pranešama apie nukentėjusiuosius
Alfa.lt

Baltarusijos teisėsaugos pareigūnai trečiadienį panaudojo vandens patrankas vaikydami žmones, Minsko centre protestuojančius prieš prezidento Aliaksandro Lukašenkos inauguraciją.

Naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas pranešė, kad jėgos struktūrų pareigūnai pradėjo stumti protestuotojus nuo Antrojo pasaulinio karo muziejaus, kai kuriuos jų sulaikė, žmonėms vaikyti panaudotos vandens patrankos.

Pranešama, kad nukentėjo mažiausiai du žmonės, viena iš jų – pagyvenusi moteris. Protestuotojai nunešė ją į pakelę ir iškvietė greitąją pagalbą.

Protestų vietoje taip pat matyti dar viena moteris sužeista galva.

Protestuotojai blokuoja gatves Baltarusijos sostinės centre. Jie išeina ant kelio ir stabdo eismą. Vairuotojai juos palaiko spausdami garso signalus ir plodami.

Kiek anksčiau Minsko milicija patvirtino, kad buvo panaudotos vandens patrankos.

Įvairiose Minsko centro dalyse milicija toliau sulaiko žmones. Sostinės milicijos atstovė Natalija Hanusevič sakė, kad sulaikyti daugiau nei 10 protestuotojų.

Milicijos atstovė nurodė, kad kol kas neturi informacijos apie nukentėjusiuosius.

Tuo metu liudininkai praneša, kad sulaikyta apie 50 žmonių.

Pasak liudininkų, jėgos struktūrų pareigūnai vykdo šiurkščius sulaikymus, naudoja lazdas.

Minsko centre į protestus prieš A. Lukašenką, trečiadienį surengusį inauguraciją, apie kurią iš anksto nebuvo skelbiama, susirinko 5–7 tūkstančiai žmonių.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

2020 09 23 19:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt