penktadienis, gegužės 29 d.
Mirtinai subadytas prestižinę stipendiją gavęs moksleivis: aplinkybės šokiruoja - jį nudūrė draugas
tiesa.com
facebook nuotrauka

Įvykis sukrėtęs Češyrą - mirtinai peiliu sužalotas pirmūnas, prestižinės premijos laureatas Yousef Makki. 

Teismo žiniomis, paauglio mirtis buvo praktiškai neišvengiama, nes jis su draugais „pasinėrė į idiotiškas fantazijas” ir gatvėse ėmė žaisti dvigubą gyvenimą - paaugliai žaidė, kad yra viduriniosios klasės gangsteriai.   

Septyniolikmetį medžių alėja apsuptoje gatvėje Češyre, Hale Barns kaimelyje, nudūrė bendraamžis jo draugas.  

Yousef buvo ką tik laimėjęs prestižinę stipendiją, kuri jam būtų suteikusi šansą mokytis geriausioje laikoma Mančesterio humanitarinio profilio vidurinėje mokykloje, kurioje mokslo metai kainuoja £12,000.  

Mančesterio Karališkojo Teismo žiniomis, Yousef su draugais, teismo pavadintais Berniuku A ir Berniuku B (dėl nepilnamečių teisę į privatumą saugančių teisės aktų, berniukų vardai nėra atskleidžiami) gyveno dvigubus gyvenimus.  

Pasak teismo, nepaisant abiejų berniukų aplinkos (abu priklauso turtingoms ir gerbiamoms Češyro šeimoms) jie elgėsi ir kalbėjo kaip viduriniosios klasės gangsteriai.   

Alastair Webster gynęs Berniuką A teismo metu teigė, kad pamačius paauglių socialinių tinklų paskyrose patalpintą vaizdo medžiagą, galima suprasti, kad jų eksponuotas kvailumas anksčiau ar vėliau pasibaigs tragedija.   

Jis pridėjo: „nepilnamečiai gangsteriai žaidžiantys su peiliais. Kas darosi su visa karta vaikų, apsupta gerų šeimų ir puikaus švietimo? Rodos, jie gyveno dvigubus gyvenimus, sekė idiotiškomis fantazijomis. Kalbėjo kvailu žargonu. Idiotiška, nebrandu, apgailėtina, bet ne piktybiška - tiesiog kvaila.”  

Vienas kitą kviesdami „brol” (ang. bro) bei „šeima” (ang. fam) Jie rūkė kanapes, klausėsi gangsterius primenančios muzikos, socialiniuose tinkluose Berniukas A dalinosi nuotraukomis bei vaizdo įrašais kuriuose pozavo su peiliais.  

Kovo 2 dieną įvykusioje žmogžudystėje jis savo kaltę neigia teigdamas, kad jo veiksmai buvo savigyna. Berniukas B kaltinamas policijos tyrimo kliudymu, nes melavo pareigūnams apie įvykį.   

Teigiama, kad įvykio dieną berniukai planavo apiplėšti kanapes platinusį asmenį, su kuriuo buvo susitarę susitikti. Apiplėšimas nepavyko ir susivaidiję draugai išsitraukė peilius, ir Yousef buvo padurtas į širdį.

2019 07 10 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt