antradienis, birželio 2 d.
Mirtinus nuodus paskleidę vyrai tikina atvykę tik atostogų
tiesa.com

Dviejų buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimu kaltinamų vyrų pareiškimas, kad jiedu atvyko į Angliją turistiniais tikslais, penktadienį ne tik sukėlė Didžiojoje Britanijoje pašaipų bangą, bet ir nustebino paprastai patriotiškai nusiteikusią Rusijos žiniasklaidą.

Abu vyrai pareiškė, kad atvyko į Angliją ne tam, kad mirtina nervus paralyžiuojančia medžiaga apnuodytų vieną persimetėlį šnipą, o kad pasigrožėtų gotikine architektūra Solsberio mieste.

Ketvirtadienį per Rusijos televiziją RT parodytame interviu vyrai, pristatyti kaip Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas, pareiškė neturėję nieko bendra su Sergejaus Skripalio ir jo duktės Julijos apnuodijimu.

Dėl šio kovo 4-ąją įvykusio išpuolio Maskvos santykiai su Londonu ir kitomis Vakarų valstybėmis pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo laikų.

Londonas teigia, kad abu vyrai yra Rusijos karinės žvalgybos tarnybos GRU agentai, bet Maskva tokius pareiškimus neigia.

Interviu vėliau buvo išjuoktas Didžiosios Britanijos valdžios.

„Paskutinis kartas, kai Rusijos kariuomenė teigė, kad išvyko atostogų buvo 2014-aisiais, kai ji įsiveržė į Ukrainą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JK užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas.

Tuo tarpu Rusijoje laikraštis „Kommersant“ klausė, kodėl vyrai negalėjo parodyti tapatybės kortelės ar detaliau papasakoti apie savo asmeninį ir darbo gyvenimą.

Pasak A. Petrovo ir R. Boširovo, jiedu yra verslininkai, dirbantys lengvojo kultūrizmo ir maisto papildų srityje, tačiau finansų dienraštis RBK pranešė neradęs jokių įmonių, įregistruotų jų vardu Rusijoje.

Leidinys taip pat pažymėjo, kad jiedu nepateikė jokių įrodymų, kad apsilankė Solsberio katedroje, kurią vadino miesto įdomiausia laikytina vieta.

Laikraštis „Vedomosti“ savo straipsnį apie pokalbį su rusais pavadino taip: „Skripalių nuodytojų“ interviu pernelyg mažai reikšmingos informacijos“.

Socialinių tinklų vartotojai Rusijoje ir Britanijoje taip pat išjuokė per pokalbį nuskambėjusius teiginius.

„Koks drąsus žingsnis: sekmadienį pasikliauti traukiniais, kad nuvažiuotų į Solsberį ir atgal, o tada – į Hitrou“, – parašė vienas „Twitter“ vartotojas, turėdamas omeny, kad Britanijoje geležinkelių paslaugos savaitgaliais dažnai būna nepatikimos.

„Šnipas kuris grįžo namo, nes buvo šalta“, – parašė kitas vartotojas.

„Normali pora“

Vis dėlto kai kurie Maskvos gatvėse sutikti žmonės už gryną pinigą priėmė vyrų pareiškimus.

„Manau, kad jie sako tiesą... Jie yra normali pora, patekusi į bėdą. Esu įsitikinęs, kad dabar jie jaučiasi blogai“, – sakė 58-erių verslininkas Leonidas.

„Jie vakar paaiškino viską paprastai ir aiškiai – kodėl jie ten nuvyko, ką ten veikė, kokie buvo orai“, – teigė jis naujienų agentūrai AFP.

Nemažai klausimų kilo dėl vyrų pareiškimų, kad per dvi dienas jiedu apsilankė Solsberyje dukart, nes per pirmąjį vizitą esą buvo priverti sugrįžti, kadangi smarkiai snigo.

Jie taip pat dėstė faktus apie „gražų miestą“ ir pareiškė, kad nusprendė jame apsilankyti išgirdę draugų rekomendacijų.

Interviu vedusi RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonjan eteryje, o vėliau – tviteryje, užsiminė, kad vyrai galbūt yra gėjų pora.

Tačiau Maskvoje studijuojanti Marija Kazimi sakė mananti, kad jiedu nėra nei gėjų pora, nei šnipai žudikai.

„Kodėl du draugai negali atvykti į miestą ir drauge ten praleisti laiko?“ – klausė 18-metė.

„Manau, kad jie yra paprasti vaikinai, kurie buvo apkaltinti. Dabar jie sukrėsti, išsigandę ir nežino, ką jiems daryti“, – pridūrė studentė.

Paklaustas apie tariamus nenuoseklumus dviejų vyrų istorijoje, 44-erių Maskvos gyventojas Ivanas Raspopovas pajuokavo: „Žinote, rusai turistai dažnai elgiasi keistai Vakaruose.“

Kremlius tuo tarpu pavadino Londono pareiškimus, kad interviu yra „melo ir akivaizdžių prasimanymų“, absurdiškais.

Abu rusai kaltinami kovo 4-ąją ištepus S. Skripalio namų durų rankeną kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Buvęs šnipas, jo dukra Julija ir jiems į pagalbą atėjęs policininkas buvo sunkios būklės nuvežti į ligoninę.

Visi trys apnuodytieji pasveiko, bet vėliau vienas britas rado netikrų kvepalų buteliuką su medžiagos „Novičiok“ likučiais. Radinį jis padovanojo savo merginai, kuri vėliau mirė.

2018 09 15 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt