trečiadienis, spalio 5 d.
Mistinė istorija Airijoje: po mįslingo lietuvės nužudymo – dar paslaptingesnė tautiečio savižudybė
Alfa.lt

Airijos lietuvių bendruomenę audrina tamsi ir iki šiol paini istorija, prasidėjusi 2018 m. gegužę, kai tolimoje šalyje dingo ir iki šiol nėra rasta 29 metų lietuvė Giedrė Raguckaitė. Nors merginos kūnas nerastas, įtariama, kad lietuvė buvo išniekinta ir žiauriai nužudyta, o su šiuo nusikaltimu susiję į kriminalinį pasaulį įsitraukę tautiečiai.

Jau savaime dramatiška istorija pastaruoju metu tapo dar dramatiškesnė, paaiškėjus, kad visai neseniai iš gyvenimo pasitraukė lietuvis, įtartas žiauriu nusikaltimu prieš G. Raguckaitę. Vyras paliko žmoną ir du vaikus. Nors lietuvis, pažymėtina, tik įtariamas sunkiu nusikaltimu, virtualioje erdvėje pradėjo plisti perspėjimai, kad miręs lietuvis iš gyvenimo pasitraukti nutarė būtent tuomet, kai DNR tyrimai turėjo duoti reikšmingą postūmį šioje paslaptingoje istorijoje.

Mįslė, iki šiol neturinti atsakymo

2018 m. gegužę be pėdsako pradingusios lietuvės istorija sulaukė itin didelio Airijos žiniasklaidos susidomėjimo. G. Raguckaitės dingimas, paieška ir įtariamųjų žudikų byla buvo nuolatos aprašomi tokių anglakalbių portalų, kaip „Irish Mirror“, thejournal.ie ar independent.ie.

Ši paslaptinga istorija prasidėjo vėlų 2018 m. gegužės 29 d. vakarą. Skurdžiais duomenimis, kurių Airijos teisėsauga nėra linkusi viešinti, būtent tada paskutinį kartą buvo matyta G. Raguckaitė. Kur dingo jauna lietuvaitė – neaišku iki šiol, o merginos paieška įsibėgėjo tik po kelių mėnesių po dingimo.

Iš pradžių rezultatų nebuvo, tačiau po ilgo ir kruopštaus tyrimo airių teisėsaugai galiausiai pavyko apčiuopti siūlo galą – išsiaiškinta, kad lietuvė paskutinį kartą buvo pastebėta Leitauno mieste su dar dviem vyrais, kurie ir galėjo tapti jos žudikais. Mergina, kaip teigia Airijos žiniasklaida, buvo pastebėta apsvaigusi ir sunkiai besiorientuojanti aplinkoje, kai su dviem vyrais lankėsi viename name, kuris, manoma, ir tapo nužudymo vieta.

Įtariama, kad G. Raguckaitė galėjo būti apsvaiginta kokiomis nors narkotinėmis medžiagomis, išprievartauta ir nužudyta. Tuomet du žudikai, kaip manoma, moters kūną galėjo išvežti ir paslėpti taip, kad jo iki šiol nepavyksta rasti.

Pamažėle ėmė aiškėti, kad maždaug šešias savaites Airijoje gyvenusi lietuvė galėjo būti susidėjusi su asmenimis, susijusiais su prostitucijos organizavimu ir prekyba narkotikais, o žudikai galėjo bandyti įtraukti merginą į prostituciją. Įtariama, kad būtent dėl to G. Raguckaitė galėjo būti apsvaiginta narkotikais, tačiau, įvykiams pasukus neplanuota linkme, galiausia mergina buvo nužudyta.

„Netinkama kompanijoje, kurioje buvo ir gerai žinomi nusikaltėliai iš Lietuvos“ – taip Airijos žiniasklaida apibūdino naujas pažintis, kurios lietuvei galėjo kainuoti gyvybę.

Tamsus siužeto posūkis

Po G. Raguckaitės dingimo ir galimo nužudymo praėjo jau pustrečių metų, bet tyrimas juda lėtai, nėra žinoma nei tiksli galimo nusikaltimo versija, nei jo vykdytojai.

Tačiau Airijos lietuvių bendruomenėje – sujudimas. Socialiniuose tinkluose skelbiama, kad neseniai iš gyvenimo pasitraukė lietuvis, buvęs vienu iš pagrindinių įtariamųjų dėl G. Raguckaitės dingimo ir nužudymo.

Anot platinamo pranešimo, iš gyvenimo pasitraukęs lietuvis paliko žmoną ir du vaikus, o jo mirtis sutapo su proveržiu tyrime – teigiama, kad lietuvis iš gyvenimo paistraukė tuomet, kai tyrėjai rado svarbių įkalčių.

Kartu minima ir tai, kad lietuvio laidotuvės gali tapti pasipelnymo šaltiniu.

„Pasikorė jaunas vyras, dviejų vaikų tėvas. Vos praėjus kelioms valandoms žmona prašo pagalbos ir piniginės paramos, iš pradžių su 3k target. Žmonės geri, aukoja. Jau kitą dieną moteris pakelia target iki 10k eurų. Vyro laidotuvėms. Dideli pinigai. Kiti žmonės veža jai grynuosius pinigus tiesiai į namus. Viskas būtų gal ir suprantama… Bet išlenda baisios detalės.

Vyras, kuris pasikorė, ne tik žymus ne itin švariais darbeliais, padaręs daug blogo, bet ir buvo vienas iš pagrindinių įtariamųjų tragiškoje Giedrės Raguckaitės nužudymo byloje. Yra liudininkė, kuri matė, kad būtent jis ją leisgyvę atsivežė i namus ir prievartavo su draugu. Vėliau merginos jau niekas nebematė. Byla vyksta iki šiol, būtent prieš kelias savaites buvo rastas DNA, būtent vyro, o dabar šio vyro savižudybė... Žmonės bando tai rašyti komentaruose, bet jie iškart yra pašalinami. Surinkta 7k suma. Žmonės, galvokite kam aukojate. Paaukokite geriau merginos tevams, kurių dukra nepasirinko numirti. Visada yra dvi medalio pusės. Pasidomėkite“, – rašoma įvairiose užsienio lietuvių grupėse.

Nurodoma, kad šio įrašo autorė – G. Raguckaitės vaikystės draugė Gedvilė Hibner, ne kartą cituota Airijos ir Lietuvos žiniasklaidos.

Pastarieji įrašai sulaukia ir nemažai kritikos – teigiama, kad iš gyvenimo pasitraukusio lietuvio kaltė yra tik spėjama, taip pat teigiama, kad aukojimo suma keliama todėl, kad iš pradžių numatytos laidotuvių išlaidos buvo tinkamai neapskaičiuotos.

2021 01 14 20:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt