pirmadienis, liepos 6 d.
Mitas apie nemokamą bankininkystę: klientai per metus netenka iki 900 svarų
tiesa.com

Bankų klientų interesus ginanti grupė „Which?“ atskleidė, kad per metus „nemokamos“ debetinės kortelės ir paprastos sąskaitos kai kuriems vartotojams kainuoja net iki 900 svarų sterlingų. Daugiausia bankams priekaištaujama dėl mažų palūkanų už sąskaitose laikomus pinigus ir dėl didžiulių mokesčių viršijus sąskaitos likutį.

Vartotojų teisių gynėja priešinasi bankų industrijos ketinimams kiekvieną klientą apkrauti iki 15 svarų sterlingų mokesčiu per mėnesį už pinigų gryninimą, tiesioginį debetą, pavedimus ir čekius. „Which?“ ėmėsi nagrinėti bankų kainų politiką ir atskleidė, kad nemokamos debetinės kortelės iš tikrųjų neegzistuoja.

Bankų norą reguliariai apmokestinti klientus palaiko ir rinkos reguliuotojai. Jie aiškina, kad standartizuotas mėnesinis mokestis palengvins pačių klientų dalią, nes jiems nuolat nebus brukami produktai ir keičiamos esamos sąlygos. Tačiau „Which?“ su tuo nesutinka. Teisių gynėjai tvirtina, jog abonentinis mokestis tik padidins bankų apetitą.

Iki šiol bankai labai plačiai reklamuodavo savo nemokamas paslaugas. „Which?“ aiškina, kad tai tėra mitas, nes paprasti klientai per metus sumoka įspūdingas sumas už įvairias operacijas. Pavyzdžiui, jeigu klientas savo sąskaitoje nuolat turi apie 1500 svarų sterlingų, tai per metus jis praranda 48 svarus dėl labai mažų palūkanų. „Which?“ taip pat atskleidė, kad bankai taiko didžiulius mokesčius užsienyje grynint pinigus arba net ir mokant debetine kortele. Kai kurie bankai už dvi operacijas po 100 svarų sterlingų pasiima net 15 svarų.

Skaudžiausiai per vartotojų kišenes kerta baudos viršijus balansą. Net jeigu klientas vėluoja dieną ar dvi, jam per metus sąskaitos balanso nesutapimai gali kainuoti nuo 120 iki 900 svarų sterlingų.

2012 08 21 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt