antradienis, liepos 14 d.
Mokslas Anglijoje: britų mokyklos – prastesnės nei lenkų
tiesa.com

Naujausio tyrimo duomenimis, dėl perpildytų klasių ir prastų mokymosi rezultatų, britų mokiniai stipriai atsilieka nuo Lenkijoje besimokančių bendraamžių. Jungtinės Karalystės (JK) švietimo sistema seniai prarado pirmaujančią poziciją pasauliniame reitinge, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.

Tyrėjai paskelbė, kad mokinių pasiekimai JK smarkiai atsilieka nuo rytų Europos šalių. Ataskaita atspindi JK augantį susirūpinimą dėl prastėjančios švietimo sistemos ir blogėjančių mokinių rezultatų.

Buvo analizuojami duomenys iš 149 šalių, tarp kurių JK pateko tik į 36-tą vietą, o Lenkija buvo išrinkta 9-ta. Lyginti tokie duomenys, kaip mokinių skaičius klasėje, kiek baigusiųjų mokyklas įstojo į aukštasias mokyklas, metų, praleistų besimokant skaičius ir tarptautinių testų rezultatai.

Tyrimas atskleidė, kad vidutinės klasės Lenkijoje dydis yra 20 mokinių, tuo tarpu JK - 26. Taip pat, daugiau lenkų mokinių po mokyklos baigimo siekia aukštesio išsilavinimo.

„Lenkų švietimo sistema buvo reformuota 2009-siais ir tik per kelerius metus matyti akivaizdūs pokyčiai. Kuomet buvo lyginamas pasaulinis švietimo sistemos progresas, JK teko vos 133 vieta pasaulyje, o Lenkija atsidūrė 28 vietoje. Kol JK miegojo ant laurų, manydama, kad lenkia daugelį šalių, lenkai padarė milžinišką pažangą mokslo sistemoje“, - buvo rašoma tyrimo išvadose. 

2015 05 29 14:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt