šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Mokyklos Anglijoje: teroristai galimai verbuoja moksleivius
tiesa.com

Pagal trečiadienį įsigaliojantį įstatymą, mokyklų ir universitetų dėstytojai privalės pranešti apie moksleivius, kurie jų nuomone gali tapti teroristų verbavimo aukomis.

Nuo šiol mokytojai turės vadovautis instrukcijomis, kurios siūlo klausyti moksleivių ar studentų pokalbių bei atkreipti dėmesį į nerimą keliančius elgsenos pokyčius. Kaip praneša naujienų portalas dailymail.co.uk, mokytojų prašoma „stebėti ženklus ir pasielgti teisingai”.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas perspėjo, kad teroristų taikiniu gali tapti ne tik moksleiviai iš vargingesnių, bet taip pat ir iš viduriniosios klasės šeimų.

Mokinių elgesys, kuomet rodomas itin didelis nepakantumas homoseksualams, bus traktuojamas kaip vienas iš nerimą keliančių veiksnių.

Pasak švietimo ministrės Nicky Morgan, mokytojai bei dėstytojai yra nepaprastai svarbi grandis, kuri viena iš pirmųjų gali pastebėti, jei asmenį pradėjo verbuoti ekstremistai. „Tai dažnai pasireiškia dideliu nepakantumu. Deja, „Islamo valstybės” atstovai yra ypač priešiški homoseksualų atžvilgiu, todėl tai gali tapti vienu iš pirmųjų ženklų”, - sakė N. Morgan.

Pastebėjus pokyčius moksleivių elgsenoje ar pasisakymuose, mokytojai raginami nedelsiant informaciją perduoti mokyklos ar universiteto vadovybei, kurie imsis veiksmų bei įtarimais pasidalins su policija.

2015 07 01 08:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt