trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Mokyklose siūlo mokyti atskirti propagandą
tiesa.com

Švietimo ekspertai visame pasaulyje vis daugiau ir garsiau kalba apie būtinybę vaikus mokyti atskirti tikrus faktus nuo sukurtos informacijos (angl.fake news). Viešojoje erdvėje naudojamą klaidinanti informacija trukdo žmogui suvokti, kas iš tiesų vyksta. Taip dirba ir propagandos sistema.

Pasak švietimo ekspertų, moderniame elektronikos amžiuje mokyklos privalo susimąstyti apie vaikus ir mokyti juos atskirti tiesą nuo melo. Propagandą ir melagingą informaciją atskirti galima tik mąstant kritiškai ir analizuojant. O to reikia mokytis.

Socialiniai tinklai sukuria uždarą sistemą, kurioje mokinys gauna informaciją, atsižvelgiant į jo paties požiūrį bei pomėgius. Mokyklos, pasak ekspertų, turėtų sukurti sąlygas vaikams diskutuoti su kitokią nuomonę turinčiais mokiniais.

„Praeityje, kuomet ieškodavai informacijos, atsiversdavai enciklopediją ir žinodavai, kad joje pateikiami tik faktai. Kiekvienas, naudojantis socialinius tinklus ar skaitantis naujienų portalus, turi turėti gebėjimą Įvertinti ir tinkamai reaguoti į sužinotą informaciją. Atskirti tiesą nuo melo šiandien kritiškai būtina“, - sakė pasiūlymo autorius Andreas Schleicheris.

Ne visi žmonės žino apie netikras naujienas , taip pat ne visi supranta, kad tai, kas parašyta, nebūtinai yra tiesa. Nesuvokia, kad visą gautą informaciją turi gerai apgalvoti ir įvertinti kritiškai.

2017 03 18 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt