trečiadienis, sausio 20 d.
Mortos tiesa: lietuviškas emigrantų stilius (ar gali būti baisiau?)
tiesa.com

Tarp milijonų Jungtinės Karalystės gyventojų lietuvį atpažinsi, nori to ar ne: apsirengimo stilius, manieros, garsiai klausoma muzika, žargonas... Ir po daugybės metų svetur tautietis išsiskiria „savitu“ skoniu, o gyvenimas emigracijoje retai kada tai pakeičia.

Net ir ilgai už jūrų marių gyvenantys „kietuoliai“ su treningais ir „pederastkėm“, o moterys su sportbačių ir blizgančios rankinės deriniu (jau nekalbu apie platėjančių džinsų, plačių sportinių kelnių, smailianosių ir nėriniais puoštų batų ar „lakierkų“ madas) stebina praeivius.

Sveikas, Gariūnų turgau?

Merginos, moterys, ar kojinių virš kelių ir sijono derinys jums neprimena mados iš pornografinių filmų?

Baisiai atrodo ir įmonių prekės ženklus demonstruojantys „išsipustę“ lietuviai. „LV“ rankinukas, „Hermes“ batai, „Gucci“ akiniai, „Chanel“ striukė, „MK“ laikrodukas, dar koks nors „Prada“ šalikėlis, „Armani“ maikutė, „Adidas“ treningiukas... Ir viskas – klastotės.

Tėvynės ilgesys tiek išsidriekęs į širdį, kad neįmanoma išpainioti...

Svečiavausi pas draugę Rytų Londone, nenustebau išgirdusi kas antrą sveikinantis „Labas“, to ir tikėjausi, bet kaimynystėje skambėjusi lietuviška jaunimėlio balių muzika itin įstrigo atmintin: „Oi ruri ruri“... „Oi kaip mane užp... tavo skambučiai“... Cha, „Naujieji lietuviai“, jūs vis dar top‘ų sąraše!

Tikėtina, kad tautiečius lietuviškas skambesys ar išskirtinis „stiliukas“ mintyse perkelia į gimtinę, prie ežero, kur jie buvo pratę leisti savas neblaivias jaunystės dienas. Tik nesakykit, kad galvojate kitaip...

Ir ši gana nemaža emigrantų dalis, stereotipus apie gimtąją šalį kuriantys „kietuoliai“, tikisi visur itin didelės pagarbos. Ne šiaip palankaus žodžio, ne bučinio į tris juosteles. Neeee, to negana.

Kol jie gyvena savo pasaulyje, aš kraupstu vien pagalvojus, kiek šiais laikais yra informacijos: knygų kalnai, o kur dar internetas... Informacijos toli ieškoti nereikia. Ir kvailiui turėtų būti aišku, kad „a la kietuoliškai“ apsirengęs jokios pagarbos nesulauksi ir amžinai gyvensi užribyje.

Tai ne tik stiliaus problema, – tai mentaliteto. Atvažiavę iš savo užkampių tikitės čia pagarbos, „raunatės“ ant kitų ir manotės esą pranašesni?! Ak, tėvynėje nepasisekė, tai čia plunksnas kedenat?

Nepamirškite, kad apranga pasako, kuriam socialiniam statusui priklausai. Kiekvienai turėtų būti aišku kaip dieną: apsinuogina tos, kurios turi ir nori KAŽKĄ parodyti. Tik tuomet nereiktų stebėtis, kad niekas negalvoja apie tavo aukštą IQ. Esi tiesiog erotikos objektas.

Ar bandėt savęs paklausti, kodėl taip elgiatės? Bandote padidinti savo vertę, lietuvaitės? Nesijaučiate saugios suaugusiųjų pasaulyje?

O Jūs, šaunieji „treninginiai lakierkinikai“, bandote sužavėti savo jėga? Na, pasauli, štai tau „aš sportiškas ir džentelmenas“ derinukas...

Oops, visai pro šalį. Pasisamdykite stilistą, o dar geriau – pradėkite nuo psichologo. Tikriausiai žinote, kad viskas „ateina iš vidaus“.

Sakote, kas kaip nori, tas taip rengiasi, kaip nori, taip ir elgiasi? Labas rytas. Mums su jumis gyventi reikia. Tarp jūsų. Jeigu neaišku, skaitykite tekstą nuo pradžių.

Morta

2015 09 03 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt