trečiadienis, spalio 20 d.
N. Nausėda sako gavęs Ch. Michelio patikinimą, kad ES Iraką spaus per vizų politiką
BNS
LRP
Prezidentas Gitanas Nausėda (archyvinė nuotrauka)

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia gavęs Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Charles'io Michelio patikinimą, kad bendrija, spręsdama migrantų krizę Lietuvoje, Iraką spaus per vizų politiką.

„Kai kuriais aspektais Europos Sąjunga turi tam tikrų derybinių svertų, kuriuos gali panaudoti, pavyzdžiui, kalbėdamasi su tuo pačiu Iraku. Tokių svertų, kurių savo dispozicijoje neturi kaip atskira šalis Lietuva. Konkrečiai – vizų išdavimo politika“, – žurnalistams antradienį sakė Lietuvos vadovas.

„Ponas Ch. Michelis patikino mane, kad yra pasirengęs naudoti šituos svertus ir tai darys artimiausioje ateityje“, – pridūrė jis.

Europos Sąjunga šiuo metu derasi su Bagdadu, kad šis susigrąžintų neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtusius irakiečius bei sumažintų skrydžių apimtis į Minską. Irako oro linijos keleivinius skrydžius artimiausiu metu ketina vykdyti ne tik iš Bagdado, bet ir dar trijų miestų – Basros, Arbilio ir Suleimanijos.

Pirmadienį Lietuvoje apsilankiusi Europos Komisijos narė Ylva Johansson teigė, jog ji jau anksčiau yra pasiūliusi trečiosioms šalims taikyti priemones, susijusias su vizų išdavimu, jei konkrečios valstybės nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų, sprendžiant migracijos klausimus. Eurokomisarė pridūrė, kad šis sprendimas dabar yra ES Tarybos rankose.

G. Nausėda teigė su EVT pirmininku nekalbėjęs „konkrečiai apie Lietuvos įstatymines iniciatyvas“, tačiau akcentavo, kad jį bendrais bruožais supažindino su tuo, ką Lietuva ruošiasi daryti toliau.

Pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo leido pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes.

Be to, kitą savaitę neeilinėje sesijoje Seimas turėtų svarstyti įstatymų pakeitimus, kurie leistų kariams duoti privalomus nurodymus fiziniams asmenims, juos persekioti ir sulaikyti. Kitaip tariant, kariai galėtų atlikti pasieniečių funkcijas.

„Daugiausia kalbėjomės apie sienos statybos finansavimą“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba siūlo prie sienos su Baltarusija statyti tinklinę keturių metrų aukščio tvorą. Jos įrengimas bendrai kainuotų daugiau kaip 150 mln. eurų.

Į Lietuvą šiemet jau pateko per 4 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 08 04 07:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt