ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Namas ne sau, o nuomai. Kaip tokį įsigyti JK?
tiesa.com

Savo praeituose straipsniuose mes pasakojome apie būsto kreditavimo (paskolų) kriterijus perkant nekilnojamąjį turtą nuosavam pragyvenimui (Residential). Šiandien mes norime aptarti kitą nekilnojamojo turto pirkimo variantą – pirkimo, norint išnuomoti (Buy-to-let).

Svarbu yra tai, jog būsto paskolos gavimo galimybė ir jo suma priklauso nuo to, kokiu tikslu jūs įsigyjate nekilnojamąjį turtą. Šių dviejų variantų atveju kriterijai, pagal kuriuos bankai vertina būsto paskolos išdavimo galimybę, labai skiriasi. Nekilnojamas turtas, skirtas išnuomoti, turi save atpirkti, t. y., būsto paskola yra išmokama nuomos sąskaita. Būsto paskola jūsų gyvenamajam būstui yra išmokama iš jūsų pajamų. Tai paaiškina skirtumą apskaičiuojant didžiausios įmanomos paskolos sumą, depozito dydį ir reikalavimus nekilnojamajam turtui, skirtam pragyvenimui, ir nekilnojamajam turtui, skirtam išnuomoti.

Depozitas

Perkant nekilnojamąjį turtą, skirtą gyventi (Residential), mažiausias depozitas – 5%, išnuomoti (Buy-to-Let) – 20-25%. Bankai laiko nekilnojamojo turto, skirto išnuomoti, pirkimą labiau rizikingu, nei skirto pragyvenimui nekilnojamojo turto, todėl depozito dydis taip skiriasi.

Pajamos

Perkant nekilnojamąjį turtą nuomai bankai reikalauja, kad paskolos gavėjo pajamos per metus sudarytų apie 25 000 svarų sterlingų (svarų st.). Perkant nekilnojamąjį turtą pragyvenimui būsto paskolos sumą tiesiogiai priklauso nuo pirkėjų pajamų. Vidutiniškai, tai metinės pajamos, padaugintos iš koeficiento 4.5.

Nekilnojamojo turto įvertinimas

Perkant nekilnojamąjį turtą Buy-to-Let, bankas taipogi vertina tokio būsto nuomos potencialią kainą. Ši suma gali būti 45% didesnė, nei kiekvieno mėnesio būsto paskolos išmoka. Tai yra, jeigu būsto paskolai jūs mokate 1 000 svarų st. per mėnesį, vadinasi toks nekilnojamas turtas turi būti išnuomotas už mažiausiai 1 450 svarų st.

Jūsų amžius

Vertinant paskolos gavėjo amžių, perkant nekilnojamąjį turtą nuomai bankai šiuo klausimu yra labiau lojalūs. Kai kurie bankai visiškai neriboja paskolos gavėjo amžiaus įsigyjant But-to-Let.

Palūkanos

Būsto paskolos vertė, t. y., palūkanos, kurias jūs mokėsite už Buy-to-Let, visada didesnės.

Kai jūs nusprendėte išnuomoti savo būstą

Kartais būna taip, kad jūs nupirkote nekilnojamąjį turtą sau, o praėjus šiek tiek laiko jūsų gyvenimo situacija pasikeitė ir jūs keičiate gyvenamąją vietą. Ar tokiu atveju reikia parduoti būstą ir padengti paskolą arba galima išnuomoti tokį būstą? Britų įstatymai nedraudžia išnuomoti būstą, kuris buvo nupirktas. Tačiau daugelyje būsto paskolos sutarčių, sudaromų tarp banko ir kliento, toks draudimas numatytas. Bet tai ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienas bankas turi savo sprendimą tokiai situacijai. Visai įmanoma susitarti dėl specialaus leidimo, vadinamo Consent to let, gavimo.

Kiekvienas bankas turi savo sąlygas tokio „pervedimui“. Kai kurie bankai gali padidinti jums palūkanas arba paprašyti primokėti nustatytą sumą. Juk nekilnojamojo turto išnuomojimas gali pareikalauti papildomų išlaidų remontui arba paskolos išmokėjimui iš savo lėšų tuo atveju, kai jūs dar neradote nuomininko, arba jeigu nuomininkas jums laiku nemoka. Jums taip pat reikės informuoti savo draudiką, atlikti pakeitimus namo draudime, papildomai įsigyti Landlord‘s insurance, užsiregistruoti Tenancy Deposit Scheme ir t. t.

Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.

Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes su jumis ne tik kalbame viena kalba, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.

Mes naudojame šiuolaikiškas komunikavimo priemones ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos vietų. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, atvykti į mūsų biurą Londone arba susitikti kitoje, jums patogioje vietoje.

Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info

2018 01 18 12:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt