sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Naujagimį nužudžiusi lietuvė išvengė kalėjimo
tiesa.com

Lietuvė Gintarė Šuminaitė, kuri praėjusių metų balandžio 5 dieną pasmaugė savo naujagimę mergaitę, išvengs kalėjimo.

 Trisdešimtmetei lietuvei, kuri gyvena Bognor Regis mieste Wets Sussex ir kuri jau buvo įkalinta 298 dienas, skirta 24 mėnesiai viešųjų darbų ir speciali reabilitacija. Įrašas apie nusikaltimą išliks jos byloje. Moteris neigė, jog įvykdė tyčinę žmogžudystę, tačiau prisipažino, jog pasmaugė kūdikį, nes buvo psichiškai nestabili.

Prokuroras Ed Brown, teigė, jog moteris pilnai nesuvokė savo elgesio pasekmių, nes jai buvo pogimdyvinis šokas, o jos naujagimio tėvas buvo ne jos ilgametis partneris, o  kitas vyras.

Lietuvaitė G. Šuminaitė savo nėštumą laikė paslaptyje ir apie jį neužsiminė nei savo darbdaviams, nei savo pirmojo vaiko tėvui ir partneriui. Ji planavo vaikui gimus kartu su savo meilužiu Artūru Venciumi grįžti atgal į Lietuvą, tačiau vyras grįžo vienas, o moteris liko Jungtinėje Karalystėje, mat nenorėjo palikti savo vyresniojo vaiko.

Praėjusių metų balandžio 5 dieną G. Šuminaitė ankščiau išėjo iš darbo paaiškinusi, jog „turi didelių problemų”. Grįžusi namo, ji vonioje pagimdė mergaitę, o jos draugas, pamatęs ja kraujo klane iškvietė greitąją pagalbą. Atvykę medikai kūdikio nepastebėjo, mat naujagimė buvo paguldyta vonelėje, o pora apie ją neužsiminė.

Pareigūnams G. Šuminaitė negalėjo paaiškinti, kodėl nužudė naujagimę. Ji pasakojo, jog pagimdė lengvai ir greitai, o vos gimęs kūdikis bandė verkti. Tada moteris uždėjo savo rankas ant mažylės kaklo ir iš visų jėgų bandė ją pasmaugti. Po to ji dar laikė mergytę po dušu, bandydama ją paskandinti. Moteris skustuvu nupjovė virkštelę ir prarado sąmonę. Atgavusi sąmonę moteris pamatė, jog naujagimė nebejudėjo, ir jai apie kaklą apvyniojo savo kelnaites ir paguldė į vonelę.

Viso teismo metu moteris verkė ir sakė negalinti paaiškinti savo elgesio. Ji taip pat pasakojo, jog gyvendama JK visada jautė emocinę bei socialinę vienatvę. 

Skelbdama nuosprendį teisėja Justice Nicole sakė: „Tave buvo užvaldęs stresas, panika ir tu negalėjai atsakyti už savo veiksmus”.

Po nužudymo moteris ir toliau bendravo su mergaitės tėvu, kuris grįžo į Angliją ir surado jiems gyvenamąjį būstą. Jos buvęs partneris, kuris ir prižiūri jų vaiką, nutraukė su moterimi visus ryšius.

 Anglijos lietuvė kaltinama savo naujagimio nužudymu

2017 01 31 10:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt