pirmadienis, liepos 13 d.
Naujai atgimstantys Londono rajonai
tiesa.com

Londonas niekada nestovi vietoje. Nuolat augantis miestas keičiasi pats ir keičia savo gyventojus. Dėl savo milžiniško dydžio šio metropolio gyventojai kelionei į kitą miesto pusę aukoja marias laiko – o jis Londone brangus kaip niekur kitur. Tačiau neretai nuvykęs į tolesnį sostinės rajoną nustebsi išvydęs, kaip neatpažįstamai pasikeitė seniai matyta Londono dalis, o būsto kainos šoktelėjo iki nematytų aukštumų.

Tad nieko nelaukdami kartu su „Tiesa“ pažvelkime į tris šiuo metu karščiausias vietas – sparčiausiai augančias ir vis didesnio susidomėjimo sulaukiančias Londono teritorijas: Croydoną, Ealing Broadway‘ų ir Hackney Wicką.

Croydonas

Jau seniai praėjo tie laikai, kai Pietų Londono širdimi šiandien vadinamas Croydono rajonas buvo vertinamas kaip tolimas sostinės priemiestis, kuriame pasitaikydavo proga atsidurti tik keliaujant į Gatwicko oro uostą arba prie jūros į saulėtąjį Brightoną.

Jeigu dar nepamiršote 2011 metais sostinės gatves siaubusių riaušių, tai reikia paminėti, kad Croydone tuomet vyko vieni iš aršiausių išpuolių visame Londone. Šiandien jokios riaušės šioje miesto dalyje negresia, o jaukios gatvelės pilnos čia dirbančių jaunųjų profesionalų ir savaitgaliais apsipirkti tramvajais atvykstančių žmonių.

[1565]

Pirkėjų rojumi Croydonas vadinamas ne be reikalo. Dideli ir erdvūs prekybos centrai, jaukios kavinės bei didžiulis vaisių ir daržovių turgus savaitgaliais įsuka miestelėnus į tikrą pirkimo šurmulį. Netrukus Croydono gatvėse žmonių turėtų būti dar daugiau, mat kitais metais pradedamas statyti jau trečias sostinėje prekybos milžinas „Westfield“. Be jo, kaimynystėje baigia įsikurti kitas didžiulis prekybos centras „Centrale“ bei technologijų parkas „Tech City“, kuris jau dabar vadinamas būsimuoju „silikono slėniu Pietų Londone“.

Susisiekimas su Centriniu Londonu iš Croydono taip pat puikus. Čia veikia viena didžiausių visame mieste traukinių stočių „East Croydon“, iš kurios į Viktorijos stotį tarpmiestinių traukinių greitąja vėže galima be persėdimų nuvykti per dvidešimt minučių.

Nekilnojamojo turto konsultantų „Zoopla“ duomenimis, būsto kainos Croydone per metus išaugo net 13,1 procento.

Vidutinė būsto kaina Croydone –309 488 svarai

Ealing Broadway‘us

Dar viena sparčiai populiarėjanti vieta, kurioje gyventi buriasi vis daugiau sostinės gyventojų, – tai Vakarų Londone esantis Ealingas bei jo širdis Ealing Broadway‘us. Trečioje metro zonoje esanti to paties pavadinimo stotis jau po trejų metų išaugs iš „District“ ir „Central“ metro bei „Great Western Railway“ traukinių vėžės.

Vietinių Ealingo gyventojų lauks ne tik puikus susisiekimas su Londono centru, Heathrow‘o oro uostu ar vakaruose už Didžiojo Londono ribos esančiais Slough‘u bei Readingu. Nuo 2018 metų iš „Ealing Broadway“ stoties pradės kursuoti greitieji „Crossrailō traukiniai, sujungsiantys Londoną su aplinkiniais miestais.

Geras susisiekimas yra tik viena iš Ealing Broadway‘aus populiarumo priežasčių. Nekilnojamojo turto konsultantai iš „Zoopla“ pastebi, jog į Ealingą kraustosi vis daugiau šeimų, neįperkančių būsto brangesniuose rajonuose antrojoje miesto zonoje. Fulhamas, Hammersmitas ir Chiswickas – vienos iš kaimynystėje esančių prabangesnių ir, žinoma, brangesnių Londono vietų, kurias į Ealingą mielai iškeičia vidutinio amžiaus šeimos.

Tokį naujųjų gyventojų pasirinkimą dažniausiai lemia geros mokyklos, daugybė parkų, žalių plotų bei jau minėtas puikus susisiekimas su Londono centru.

Vidutinė būsto kaina Ealing Broadway‘uje – 696 256 svarai

Hackney Wickas

[1564]

Tokiais pokyčiais, kaip per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė Hackney, negalėtų pasigirti jokia kita Londono vieta. Kadaise buvęs pramoninis rajonas, šiandien Hackney, ir ypač rytinė dalis, Hackney Wickas, yra viena iš trokštamiausių naujakurių vietų sostinėje.

Visai netoli nuo Stratfordo esantis Hackney Wickas yra ne tik hipsterių bei menininkų mėgstama oazė pirmosios zonos pašonėje. Čia gyvenantys žmonės užsiima pačia įvairiausia veikla, o darbų spektras yra vienas iš margiausių visame Londone: nuo programuotojų iki baleto šokėjų, nuo bankininkų iki režisierių ir studentų.

Didžiulis Hackey Wicko populiarumas neblėsta nuo pačios Londono Olimpinių žaidynių pradžios. Ant Olimpinio kaimelio slenksčio esantis rajonas iki šių dienų sulaukia nemažo investuotojų dėmesio; jie negaili pinigų nei naujų biurų-loftų statyboms, nei gyvenamųjų būstų rekonstrukcijoms – juos paverčia moderniais gyvenamaisiais butais.

Kaip ir kitose dviejose naujos susidomėjimo bangos susilaukiančiose vietose, susisiekimas Hacknyje taip pat labai gerai išvystytas. Be antžeminės traukinių linijos su Stratfordo stotimi už kampo, netrukus čia bus atidaryta ir greitaeigė „Crossrail“ atkarpa.

Taip pat nevertėtų užmiršti naujojo Olimpinio parko, puikių kavinių, nesuskaičiuojamų naujų statybų masto, ir nebus sunku pastebėti milžinišką Hackney‘aus potencialo; dėl to jau kuris laikas neabejoja butus čia mielai perkantys ir įsikuriantys londoniečiai.

Vidutinė būsto kaina Hackney Wicke – 385 496 svarai

2015 10 21 07:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt