antradienis, rugpjūčio 9 d.
Naujas V. Putino pasirodymas vėl kelia klausimų dėl jo sveikatos: Vakarams grasina apokalipse, bet nevaldo dešinės rankos ir ruošiasi bėgti?
Alfa.lt
Scanpix
Vladimiras Putinas sekmadienio iškilmėse.

Dar kartą suabejota Vladimiro Putino sveikata, nes sekmadienį pasirodė nauja filmuota medžiaga, kurioje Rusijos prezidentas atrodo negalintis naudotis dešine ranka, rašo Dailymail.co.uk.

Sekmadienį per Rusijos karinio jūrų laivyno dieną 69 metų V. Putinui buvo surengta ekskursija po karo muziejų. Šios ekskursijos vaizdo įraše matoma, kaip Kremliaus vadovas kalbasi su gynybos ministro Sergejaus Šoigu dukra Ksenija, kai ties dešine jo veido puse suzvimbia uodai. V. Putinas pakelia kairę ranką, bandydamas juos nuvyti, o dešinė ranka pakimba prie šono. Jis ta pačia kaire ranka pasikaso ir perbraukia pakaušį, o paskui šiek tiek šlubčiodamas eina šalia Ksenijos, kuri tęsia ekskursiją.

Anot Dailymail.co.uk, šis vaizdo įrašas yra naujausias iš virtinės tokių, kuriuose, matyti, kad Rusijos prezidentas vaikšto šlubuodamas, nekoordinuoja judesių.

Tačiau nepaisant to V. Putinas sekmadienį ir vėl pagrasino Vakarams bei pasigyrė naujomis Maskvos hipergarsinėmis sparnuotosiomis raketomis „Zircon“, rašo „Reuters“.

„Šios (hipergarsinės raketos – Alfa.lt past.) Rusijos ginkluotosioms pajėgoms bus pradėtos tiekti artimiausiais mėnesiais“, – sakė jis. Fregata „Admiral Gorškov“ bus pirmoji fregata, kuri pradės kovinę tarnybą su šiais grėsmingais ginklais.

V. Putino tą pačią dieną pasirašytoje naujoje doktrinoje NATO plėtra Rusijos link įvardijama kaip egzistencinė grėsmė Maskvai. Kita tariama grėsmė yra „strateginė JAV politika dominuoti pasaulio vandenynuose“.

Dailymail.co.uk teigia, kad hipergarsiniai ginklai gali skrieti devynis kartus didesniu nei garso greičiu, o Rusija per pastaruosius metus iš karo laivų ir povandeninių laivų jau atliko „Zircon“ bandomuosius paleidimus.

Tuo tarpu “Telegram“ kanalas, kurį, kaip teigiama, valdo buvęs Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos karininkas, pranešė, kad V. Putinas ir jo sėbrai ruošiasi bėgti iš Rusijos, jei jo armija būtų nugalėta Ukrainoje. Kanalas „SVR generolas“ jau ne kartą teigė apie tariamai blogėjančią V. Putino sveikatos būklę, o neseniai paminėjo, kad kai jo sveikata ypač pablogėja, jį viešuose pasirodymuose pakeičia dubleris.

Kanalas teigė, kad praėjusią savaitę penktadienį ir šeštadienį V. Putiną kankino „stiprus pykinimas“, o gydytojai prie jo lovos budėjo daugiau nei tris valandas.

Po šių pranešimų tas pats „Telegram“ kanalas informavo, kad „pats V. Putinas ir jo aplinka rengia evakuacijos iš Rusijos planus“. Neva jis supranta, jog „šalyje gali smarkiai pasikeisti nuotaikos“ dėl jo invazijos į Ukrainą. Manoma, kad V. Putinas ir jo šeima bėgtų į artimiausią draugišką valstybę Siriją, kurios lyderį Basharą al Assadą V. Putinas išgelbėjo įsikišdamas į Sirijos pilietinį karą 2015 m.

Tačiau JAV Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) direktorius Williamas Burnsas neseniai pareiškė, kad V. Putinas yra „pernelyg sveikas“ ir kad nėra jokių žvalgybos duomenų, jog jis serga. Britų MI6 direktorius Richardas Moore'as irgi teigė: „Nėra jokių įrodymų, kad V. Putinas serga rimta liga.“

2022 08 01 16:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt