ketvirtadienis, spalio 22 d.
Neblaivūs pilotai – išteisinti
tiesa.com

Keistai baigėsi byla, kurioje su keleivinio lėktuvo pilotai buvo kaltinami prieš skrydį iš Jungtinės Karalystės vartoję alkoholį – jie sulaikyti su įkalčiais, kurie paslaptingomis aplinkybėmis dingo.

Glazgo tarptautiniame oro uoste 2016 metų liepą buvo sustabdytas lėktuvas, besirengiantis su 250 keleivių kilti skrydžiui į Kanados miestą Torontą.

Buvo tikrinama informacija, kad bendrovės „Air Transat“ lainerio pilotai – 41 metų Jean’as-Francois Perreault’as ir pora metų jaunesnis jo kolega Imran’as Zafar’as Syed’as – sulaikytilikus kelioms minutėms iki pakilimo.

Kraujo testas parodė, kad leidžiama alkoholio norma vyrų organizmuose viršijo leistiną normą, kuri yra 0,2 promilės. Skrydis atidėtas, pradėtas tyrimas, pilotai buvo sulaikyti, o galiausiai ši istorija pradėta nagrinėti teisme.

Taip pat išsiaiškinta, kad abu pilotai skrydžio dieną agresyviai elgėsi viešbutyje, kuriame buvo apsistoję, įsivėlė į muštynes.

Tačiau ketvirtadienį netikėtai paaiškėjo, kad byla žlugo, mat paslaptingomis aplinkybėmis buvo sunaikinti pagrindiniai pilotų kaltę įrodantys įkalčiai – kraujo tyrimo pavyzdžiai, kurie buvo saugomi East Dunbartonshire’o kalėjime.

Šio įstaigos sargybinis Paul’as Scoular’as ir medikė Mara Fraser pagalvojo, kad kraujo mėginiai – beverčiai ir nutarė juos sunaikinti.

Patyręs sargybinis taip pat apklaustas, jo teigimu, įprastai tokius įkalčius lydi protokolas, kurio šįkart nebuvo, dėl to jis nusprendė taip pasielgti.

Kaltinamųjų advokatai visą laiką tikino, kad pilotai nepažeidė įstatymų, jiems po sulaikymo nebuvo užtikrinta teisė į nepriklausomą kraujo tyrimą.

Lėktuvo pilotas iš Londono kilti ruošėsi gerokai padauginęs

2018 04 26 15:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt