pirmadienis, liepos 13 d.
Nedeklaravusiems pajamų iki sausio pabaigos – baudos
tiesa.com

Laisvai samdomi darbuotojai (angl. Self Employed) Jungtinėje Karalystėje iki sausio 31 d. privalo pateikti metinę pajamų ataskaitą už praėjusius metus. Nespėjusiems to padaryti gresia didžiulės baudos. Samdomiems darbuotojams (angl. Employed) tą daryti neprivaloma.

Jei jūs gavote pajamų iš laisvai samdomo darbo, buvote kompanijos direktorius, gavote pajamų iš užsienio, jums reikia pristatyti pajamų deklaraciją mokesčių inspekcijai. Jungtinėje Karalystėje finansiniai metai baigiasi balandžio 5 dieną, nauji prasideda balandžio 6 dieną. Metinę pajamų ataskaitą (angl. Self Assessment) reikia pateikti už praėjusius finansinius metus. Mokesčių deklaravimą popieriniu formatu būtina pateikti iki spalio 31 d., o elektronines ataskaitas – iki kitų metų sausio 31d. Jei ataskaitos nepateiksite laiku, jums bus paskirta 100 svarų bauda, ir ji didės. Ataskaitą būtina pateikti net jei nedirbote arba neturėjote pelno, patyrėte nuostolį ar jeigu tai buvo jūsų paskutiniai metai, kaip dirbote laisvai samdomu darbuotoju. Pavyzdžiui: jūs esate savarankiškai samdomas santechnikas, 2013 metų liepą nusprendžiate uždaryti savo veiklą ir įsidarbinate tiesiogiai (angl. Employed). Tačiau jums reikia žinoti, jog po 2014 metų balandžio 5 dienos reikės pateikti metinę deklaraciją mokesčių inspekcijai ir joje nurodyti gautas pajamas iš laisvai samdomo darbo bei iš tiesioginio darbo. Jei jūsų aplinkybės nepasikeis, ateityje jums nebereikės pildyti mokesčių deklaracijos.

Pateikus metinę ataskaitą popieriniu formatu, priskaičiuotų mokesčių sumas HMRC atsiunčia paštu. Elektroniniu būdu atlikti metinę ataskaitą yra daug paprasčiau, greičiau bei patogiau, turite trim mėnesiais ilgesnį laiko tarpą tam padaryti, nei siunčiant popierinę ataskaitą.

Svarbu patikrinti, ar mokesčiai apskaičiuoti teisingai, nes galėjote sumokėti per daug mokesčių arba per mažai. Jei sumokėsite per daug, HMRC grąžins permokėtą sumą. Jei sumokėsite per mažai ir tai išaiškės tik po kurio laiko, gali būti paskirta bauda su procentais. Taip pat yra svarbu saugoti visus dokumentus ir įrašus, iš kurių naudojote informaciją ataskaitai pateikti, nes kai kuriais atvejais mokesčių inspekcija gali paprašyti pateikti visus dokumentus, kuriuos naudojote apskaičiuodami ataskaitą, o jų nepateikus skiriama bauda.

Pagrindiniai dokumentai, kuriuos reikia saugoti tiesiogiai įdarbintiems, savarankiškai dirbantiems asmenims bei kompanijų direktoriams:

Dokumentai, kurie susiję su gaunamomis pajamomis (P45 formos, P60 formos, P11D formos, informacija apie išeitines išmokas);

Išlaidų, susijusių su jūsų darbu, čekiai ir sąskaitos;

Pašalpų dokumentai (socialinio draudimo išmokos, bedarbio pašalpa, motinystės išmokos, ligos išmokos);

Pensijų išmokų dokumentai;

Palūkanos, dividendai ar kitos pajamos iš Jungtinės Karalystės investicinių fondų;

Pajamos iš nuomos bei išlaidos, kurias patyrėte nuomodami nuosavybę.

Pajamos, gautos iš užsienio.

Baudos

Pateikti mokesčių deklaracijas laiku yra svarbu, nes pavėlavus mokesčių inspekcija skiria baudas. Baudos sumokėjimas nereiškia, kad ataskaitos daryti nereikia. Baudų skyrimo lentelė:

2015 01 08 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt